Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

canon pixma mp450

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
sabyn34



Data înscrierii: 01/Noi/2008
Mesaje: 8

MesajTrimis: Sâm Noi 01, 2008 1:16 pm    Titlul subiectului: canon pixma mp450 Răspunde cu citat (quote)

cum pot afisa pe ecranul de la ea pozele pe care vreau sa le imprim?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Noi 03, 2008 9:14 am    Titlul subiectului: Re: canon pixma mp450 Răspunde cu citat (quote)

sabyn34 a scris:
cum pot afisa pe ecranul de la ea pozele pe care vreau sa le imprim?


Am sa caut o documentatie sau instructiuni de utilizare, dar inainte de asta permite-mi o intrebare:
Tu ai citit cu atentie instructiunile? Si ai citit si tutorialele de utilizare, respectiv HELP-ul din softul imprimantei? Pentru ca intrebari aici isi au rostul daca tu nu poti rezova problema dupa ce ti-ai facut temele, ca sa zic asa...

Intreb asta pentru ca in toate imaginile imprimantei de pe net (vezi exemplu de mai jos)

se pare ca poza apare pe display fara eforturi speciale, in sensul ca dupa introducere stick sau ce oi mai fi avand ca suport de date, probabil ca in meniul de printare exista si un preview undeva. Ia verifica te rog...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sabyn34



Data înscrierii: 01/Noi/2008
Mesaje: 8

MesajTrimis: Lun Noi 03, 2008 3:20 pm    Titlul subiectului: canon pixma mp450 Răspunde cu citat (quote)

in instructiuni nu am gasit prea multe si nici in meniul imprimantei ,poza asta o afiseaza si pe cutie dar nu am reusit sa gasesc optiunea asta,asa ca m-am cam lasat pagubas pana acum cand am vazut ca pe aici poti gasi niste sfaturi bune
merci
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Noi 03, 2008 4:04 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

OK, hai sa vedem daca gasim un posesor de mp450, sa vedem care e faza. Daca e careva pe forum f bine, mai caut si eu printre clienti sa vad ce gasesc. Te tin la curent.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sabyn34



Data înscrierii: 01/Noi/2008
Mesaje: 8

MesajTrimis: Lun Noi 03, 2008 4:32 pm    Titlul subiectului: canon pixma mp450 Răspunde cu citat (quote)

merci
as mai avea o problema cu un smartbase mpc400,am vazut ca aveti
,,• Cap de imprimare, original
Cod: qy6-0034 ,,
asta vine cu tot cu cartuse?aveti o poza la cum arata?
scuze daca nu am postat bine
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Noi 03, 2008 4:39 pm    Titlul subiectului: Re: canon pixma mp450 Răspunde cu citat (quote)

sabyn34 a scris:
am vazut ca aveti
,,• Cap de imprimare, original
Cod: qy6-0034 ,,
asta vine cu tot cu cartuse?aveti o poza la cum arata?
scuze daca nu am postat bine


Nu. Vine separat, daca cel din imprimanta s-a defectat si comandati unul nou.
Arata asa:
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Noi 03, 2008 4:48 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am incercat sa caut pe net ceva despre display-ul imprimantei tale si peste tot, inclusiv pe site-urile romanesti, si peste tot scrie ca acesta e gandit pentru a putea vizualiza pozele ce urmeaza a fi printate, si nimeni nicaieri nu reclama ca nu ar functiona.
Exemplu aici:
http://****multifunctional.ro/canon/multifunctional-canon-mp450.htm
Citez:
Citat:
Optiuni/Alte detalii: Dimensiuni: 443 x 417 x 185 mm, greutate: 6.2 kg, conectivitate: USB 2.0 Hi-Speed, Bluetooth Ver 1.2; include software specializat photo; contine display LCD 4.7 cm pentru vizualizare poze


Repet intrebarea initiala: sigur ai citit cu atentie instructiunile? Ar trebui sa fie si pe un CD in format PDF, nu doar instructiunile simple de punere in functiune ci chiar cele de folosire a imprimantei.

Acolo undeva trebuie sa pomeneasca de secventa de pasi de urmat pentru a printa de pe stick de exemplu, si trebuie vazut unde pomeneste ca se vede in display, dupa care se printeaza, etc. Pentru ca e clar, ceva din greseala ai setat gresit sau nu e setat pe vizualizare in display, dar de la distanta nu stiu... Daca gasesti documentatia mare (cea de exploatare, repet, nu cea de 4 pagini de punere in functiune), ar trebui sa fie pe CD-ul de instalare sau pe un CD separat cu documentatii, ia trimite-mi si mie pdf-ul acela pe e-mail iuliu.ciupe-vaida@mediatec.ro sa o studiez.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Noi 03, 2008 4:50 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

intre timp caut eu manualul, te tin oricum la curent
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Noi 03, 2008 5:08 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

AM GASIT INSTRUCTIUNILE!

Am gasit si pagina unde iti spune pasii de urmat ca sa vezi pe display pozele, sunt la pagina 40 din documentatie, din pacate nu pot sa copiez din capitolul "Printing Photograph" pentru ca e blocata copierea pe pdf, dar - repet! - ai si tu aceasta documentatie pe CD venit cu imprimanta. daca nu o ai poti sa descarci de-aici:
http://****usa.canon****/consumer/controller?act=ModelInfoAct&tabact=DownloadDetailTabAct&fcategoryid=334&modelid=11865
si dai click pe
MP450 User's Guide
mp450_ug_us_v7.pdf

(al treilea link de la "Guides and Manuals")
si citeste cu atentie pasii! Mai jos in pagina 40 chiar si zice cum sa "Displaying Photos Automatically on the LCD (Slide Show)", deci cred ca e destul de relevant, nu?

Hai, citeste si revino pe urma te rog...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sabyn34



Data înscrierii: 01/Noi/2008
Mesaje: 8

MesajTrimis: Lun Noi 03, 2008 6:23 pm    Titlul subiectului: canon pixma mp450 Răspunde cu citat (quote)

sunteti tari,de doi ani am imprimanta si nu am gasit asa ceva,deschide de pe memory card ceea ce nu am incercat pana acum,am probat doar cu infrarosu si cablul de date,acum o sa incerc si cu un memory stick
merci
ps nu am manualul ala ce am eu are doar ceva sumar,de pe cd s-ar putea sa nu fi instalat tot,oricun pe el vad ca nu are nici un pdf
de pe stick se pare ca nu citeste Sad ,mai am de incercat de pe camera foto
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Noi 04, 2008 8:53 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Atentie! Nu ai pdf-ul, dar e posibil sa ai pe CD celalat fisier, cel executabil, exista si ala acolo in tabel la link-ul acela dar am zis sa dai jos pdf-ul ca e tot atat de vizibil.

In fine, asteptam vesti imbucuratoare, ne tii la curent da?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sabyn34



Data înscrierii: 01/Noi/2008
Mesaje: 8

MesajTrimis: Mar Noi 04, 2008 2:50 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

l-am dat jos ca de acolo am reusit sa afisez pozele de pe memory card dar de pe memory stick si camera foto nu merg ,de pe stick deloc iar de pe camera foto imprima direct
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sabyn34



Data înscrierii: 01/Noi/2008
Mesaje: 8

MesajTrimis: Joi Noi 06, 2008 9:43 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pentru curatat cartuse ce se poate folosi?
ce refill mai este compatibil pt cl51?dar pt pg50?
merci
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Vin Noi 07, 2008 8:42 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sabyn34 a scris:
pentru curatat cartuse ce se poate folosi?


Pentru curatat cartusele se foloseste solutia inkjet TCS-100ml de la Inktec special conceputa in acest scop. Ea nu se gaseste pe site, dar se poate comanda pe e-mail ca si completare la alta comanda, costa cca 10 lei flaconul de 100ml.
Cum se foloseste solutia (in afara de tamponare duze cu servetel moale inmuiat in solutie), ma refer la injectare in cartus penru a preveni intarire cerneala, sau folosire cu aparat cu ultrasunete, etc, poti citi aici:
http://****mediatec.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=3 (link oricum extrem de util pentru a invata cum se exploateaza corect cartusele inkjet)
si/sau aici:
http://****mediatec.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=191

sabyn34 a scris:
ce refill mai este compatibil pt cl51?dar pt pg50?
merci


Toate consumabilele, inclusiv kit-urile (absolut necesare pentru un refill corect, vezi in josul paginii) sau cerneala vrac pt refill, le gasesti pentru imprimanta ta aici:
http://****mediatec.ro/inkjet/1/Canon/PIXMA_MP_450.html
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tamas



Data înscrierii: 28/Sep/2008
Mesaje: 70
Locație: Galati

MesajTrimis: Vin Noi 14, 2008 5:07 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Va rog scuzati ca vin si eu cu un sfat pentru cei care vor manuale instructiuni de utilizare.Mergeti la adresa http://ro.diplodocs**** si aici veti gasi o gama foarte mare de manuale cu instrutiuni de utilizare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Noi 17, 2008 12:58 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tamas a scris:
Va rog scuzati ca vin si eu cu un sfat pentru cei care vor manuale instructiuni de utilizare.Mergeti la adresa http://ro.diplodocs**** si aici veti gasi o gama foarte mare de manuale cu instrutiuni de utilizare.


ASTA CU "VA ROG SA MA SCUZATI CA VIN CU UN SFAT" E FOARTE TARE, FRATE! Smile Smile Smile

Nu te scuzam ci te pedepsim, draga Tamas, si lovitura de pedeapsa e sa mai vii cu 10 sfaturi!

Redevenind seriosi, apreciem, dorim si va rugam din inima sa contribuiti cu tot ce aflati, asta e de fapt scopul, nu?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tamas



Data înscrierii: 28/Sep/2008
Mesaje: 70
Locație: Galati

MesajTrimis: Mie Noi 19, 2008 7:03 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bun,acum am inteles si revin sa va dau de stire ca am refilat deja de 2 ori cartusele compatibile de la Active Jet (ma refer la PGI-5BK si Cli8BK) si functioneaza impecabil.Cerneala care o folosesc la reancarcare este InkTec.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Noi 19, 2008 11:16 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma bucur sa aud asta, don't stop printing!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ionutzss



Data înscrierii: 16/Ian/2009
Mesaje: 2

MesajTrimis: Vin Ian 16, 2009 9:41 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Personal am MP160 si am reusit sa fac refiil la cartus , poate si voi gasiti ceva inetresant pentru modelul vostru: http://****printer.go.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Sâm Ian 17, 2009 2:02 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ionutzss a scris:
Personal am MP160 si am reusit sa fac refiil la cartus , poate si voi gasiti ceva inetresant pentru modelul vostru: http://****printer.go.ro


1. E ok si dreptul tau sa vrei sa-ti promovezi site-ul in mod agresiv, te rog insa nu o fa prin intermediul forumului Mediatec, nu e corect sa profiti de interesul membrilor nostri pentru tot ce e nou ca sa promovezi un site extrem de subtire si care nu are nimic nou fata de ce s-a discutat deja de multa vreme pe forum.

2. Daca aveai bunavointa de a te uita un pic pe forum vedeai ca instructiuni s-au dat, si chiar si link spre IPTOOL si MPTOOL exista de mult aici, deci site-ul tau, pe langa faptul ca e in engleza, nu aduce ceva nou.

3. In acest caz, de ce scrii de el in 6 thread-uri?? Daca scrii o data intr-un thread de el zic eu ca e suficient, nu intri pe 6 topicuri sa-ti promovezi aiureala, ok? Confused
In acest sens voi sterge referirile la acest site daca ele nu contin ceva nou si arata la fel in toate topicurile.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community