Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Kituri de refill Inktec pentru Canon PG-40 si CL-41

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
catalin



Data înscrierii: 19/Ian/2009
Mesaje: 1

MesajTrimis: Lun Ian 19, 2009 9:00 am    Titlul subiectului: Kituri de refill Inktec pentru Canon PG-40 si CL-41 Răspunde cu citat (quote)

Am deja un kit de refill Inktec pentru PG-40 (cartusul negru) si as dori sa stiu daca suportul din kit pentru cartus este identic cu cel din kitul pentru CL-41 (cartusul color). Ideea e sa nu mai dau banii pe kitul pentru CL-41, ci sa cumpar direct 3 sticlute cu cerneala de 100ml. Mersi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Ian 19, 2009 9:42 am    Titlul subiectului: Re: Kituri de refill Inktec pentru Canon PG-40 si CL-41 Răspunde cu citat (quote)

catalin a scris:
Am deja un kit de refill Inktec pentru PG-40 (cartusul negru) si as dori sa stiu daca suportul din kit pentru cartus este identic cu cel din kitul pentru CL-41 (cartusul color). Ideea e sa nu mai dau banii pe kitul pentru CL-41, ci sa cumpar direct 3 sticlute cu cerneala de 100ml. Mersi.


Pai cine poate verifica mai usor decat tine, care ai kit-ul si suportul deci, daca merge sau nu? Laughing Laughing Laughing
Ia suportul, baga cartusul color in el si vezi daca sta bine si etans pe soclul acela de cauciuc. Asta una. Si doi, ia suportul de cauciuc si vezi daca fanta aceea pe care culca duzele cuprinde toate duzele cartusului color, si asta faci in felul urmator:

Iei o hartie si apesi duzele color de ea, ca sa lase cele trei culori. Apoi compari dimensiunea dreptunghiului care incadreaza cele trei culori cu dimensiunile fantei de cuprindere a duzelor (nu gaura prin care absorbi, ai inteles, da? Adancitura aceea in cauciuc peste care pui duzele)
OK. Dupa care revii si ne spui si noua! Rolling Eyes

Bine, ca eu recomand sa sacrificati atata cat sa luati si kit-ul color, ca asa e bine, sa ai tot ce-ti trebuie. Altfel te chinui, tre sa tot speli la naiba seringa aia, ca e de la negru nu?, in loc sa ai pt fiecare culoare separat seringa, si altele si altele, in fine... Daca in aia consta economia vietii tale...

Hai, bafta, da-ne de stire si noua!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community