Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

HP 1120 - Cartus CB436A

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
jingu_boy



Data înscrierii: 17/Mar/2009
Mesaje: 3
Locație: Bucuresti/Ploiesti

MesajTrimis: Mar Mar 17, 2009 1:07 pm    Titlul subiectului: HP 1120 - Cartus CB436A Răspunde cu citat (quote)

In primul rand as vrea sa Va salut !!
Sunt pe cale sa cumpar un Hp 1120 , insa problema mea maxima este cartusul care se imparte in doua

1)Chipul
Problema ar fii care sunt chipurile resetabile si Daca chipul care exista in cartus cand este cumparat cu imprimanta , ESTE resetabil. Si daca este ar trebuii sa am si un reseter. Treaba este ca pretul pt un chip la acest cartus se invarte in jur de 20 RON.

2)tonneru si alte chestii care pica la un cartus
Tonerul dupa cate am inteles ar fii praful care se introduce in rezervorul cartusului. Momentan nu am gasit pe cineva sa comercializeze asa ceva pt cartusul CB436A. Problemele care mai apar sunt schimbatul cilindrilor si lamelelor o data 20.000 de pagini. Si aceste "dude" nu le-am gasit undeva sa se comercializeze, numai pe forumuri ceva fragmente de preturi.
Si mai am o problema : Care este diferenta intre cartusele compatibile si cele originale?
Sunt mai usor de refiilat cele compatibile? (adica este necesar de un pistol termic sa faca o gaura in cartus pt refilare, sau are pur si simplu ..... un dop)
Au nevoie de chip cele compatibile?


Daca are cineva bunavointa sa-mi raspunda .....

Va multumesc !!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Mar 17, 2009 1:19 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1. Chipul nu e resetabil, nu exista din cate stiu e chip resetabil. Da, costa chipul, dar compara pretul chip+toner refill cu pretul cartusului si vei vedea ca renteaza.

2. Mediatec Team comercializeaza si toner refill, si chip, si cilindrii, si lamele, si tot ce-ti trebuie sa faci refill. Problema e ca nu m-as apuca in locul tau, neavand cunostinte in ale refilatului. Lasa, nene, ia cartusul compatibil si dormi linistit.
Daca totusi vrei totul pt refill, solicita asta pe mail la zona de care apartii. Mediatec Team are tot ce-ti trebuie, nu se vede pe interfata de cumparatori pt ca de obicei astea le iau firmele de refill, nu clientii din magazinul online.

3. Cartusul compatibil e la fel de bun si de refilabil ca si cel original. Nici o deosebire. Si, ca si cele originale, au si cele bineinteles nevoie de chip. Intr-adevar, exista o diferenta esentiala intre ele frate, si anume pe unele scrie HP si pe celelalte nu. Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
jingu_boy



Data înscrierii: 17/Mar/2009
Mesaje: 3
Locație: Bucuresti/Ploiesti

MesajTrimis: Mar Mar 17, 2009 1:58 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mediatecar a scris:
1. Chipul nu e resetabil, nu exista din cate stiu e chip resetabil. Da, costa chipul, dar compara pretul chip+toner refill cu pretul cartusului si vei vedea ca renteaza.

2. Mediatec Team comercializeaza si toner refill, si chip, si cilindrii, si lamele, si tot ce-ti trebuie sa faci refill. Problema e ca nu m-as apuca in locul tau, neavand cunostinte in ale refilatului. Lasa, nene, ia cartusul compatibil si dormi linistit.
Daca totusi vrei totul pt refill, solicita asta pe mail la zona de care apartii. Mediatec Team are tot ce-ti trebuie, nu se vede pe interfata de cumparatori pt ca de obicei astea le iau firmele de refill, nu clientii din magazinul online.

3. Cartusul compatibil e la fel de bun si de refilabil ca si cel original. Nici o deosebire. Si, ca si cele originale, au si cele bineinteles nevoie de chip. Intr-adevar, exista o diferenta esentiala intre ele frate, si anume pe unele scrie HP si pe celelalte nu. Wink


problema este ca am sunat acum la sediul din bucuresti si mi s-a spus ca nu se comercializeaza chipuri, cilindri, lamele sau toner refil.
Posibil sa fie cum spui "mata" sa fie comercializate numai pt firmele de refil.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Mar 17, 2009 2:43 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da... asadar:
In primul rand primeste te rog scuzele mele pt faptul ca te-am indus in eroare. Asa e, si Bucuresti vinde catre utilizatorii finali aceste coduri, dar nu in perioada asta, intrucat se lucreaza la noul site unde vor si aparea aceste coduri, pana atunci ei nu au preturile de vanzare la indemana, deci nu pot vinde eficient.

In consecinta, te rog sa te adresezi la id vanzarimediatec_arad sau la numerele de telefon de la vanzari Zona Vest pentru preturi.

Sau si mai bine, scrie un mail pe arad@mediatec.ro in care ceri
pentru cartusele cb436a pret de end-user pentru chip, toner refill, cilindrii si lamele (EXACT ASA POTI FORMULA MAILUL).
Procedura prevede ca trebuie, oricand intre orele 9 si 16, sa ti se raspunda in maxim 30 de min de la primirea mailuilui, si asa e mai bine si pt tine si pt ei, adica iti ramane scris, poti evalua mai bine preturile, dupa care tot pe acelasi mail te rog fa comanda.

Inca o data, mii de scuze.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community