Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

reincarcare cartus hp lasejet 1200

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
MariusV



Data înscrierii: 22/Oct/2008
Mesaje: 67
Locație: Urziceni

MesajTrimis: Mar Feb 24, 2009 9:59 am    Titlul subiectului: reincarcare cartus hp lasejet 1200 Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua!
As dori si eu niste instructiuni pentru incarcarea acestui tip de cartus+eventual sa cumpar de la dvs toner+dispozitiv de gaurire cartus.

Stima MariusV
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Feb 24, 2009 2:55 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aici ai instructiuni complete, fara sa-ti trebuiasca dispozitiv de gaurire.
http://****youtube****/watch?v=zef6ZBBpD1U&feature=channel_page
si
http://****youtube****/watch?v=ftS6XsMTdP8&feature=channel_page(partea a doua)

Cu dispozitiv de gaurire:
faci gaura unde e indicat pe imagine

Scula de gaurit prin topire trebuie comandata pe mail functie de zona in care te afli la depozitul potrivit (vezi pagina de contact ****mediatec.ro) si arata cam asa

Costa vreo 55 de lei.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MariusV



Data înscrierii: 22/Oct/2008
Mesaje: 67
Locație: Urziceni

MesajTrimis: Mar Feb 24, 2009 6:54 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
abos barna



Data înscrierii: 26/Feb/2009
Mesaje: 1

MesajTrimis: Joi Feb 26, 2009 9:38 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Poate sa-mi spune cineva daca merita sa cumpar Cartus toner, compatibil cu Q2612A, negru, se mai poate reincarca, ca cel original se poate cam de 2 ori

Multumesc anticipat
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Feb 26, 2009 10:30 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cartusele compatibile Q2612A (ca si orice cartuse compatibile dealtfel) se comporta identic cu originalul, deci sigur ca si in privinta reincarcarii e valabil asta.

Si asta nu e o parere, ci o certificare fara echivoc, intrucat sunt si administrator al firmei Mediatec, deci stiu despre ce vorbesc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
popescu_dtru



Data înscrierii: 30/Noi/2007
Mesaje: 34

MesajTrimis: Joi Feb 26, 2009 12:39 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sa traiti domnu Administrator!

Despre compatibilul Q2612 pe care-l vindeti nu ma-ndoiesc ca aveti informatii precise; daca ziceti ca se poate reumple, asa trebuie sa fie.

Cat despre faptul ca un cartus compatibil se comporta "identic cu originalul" in privinta reumplerii, aici lucrurile stau exact pe dos: regula generala e ca un compatibil nu se poate reumple (producatorii de compatibile, ca si cei OEM, nu sunt bucurosi sa le reumpli cartusele). Bineinteles, poti incerca, si poate tragi lozul norocos.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Feb 26, 2009 12:56 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ok, hai sa le luam pe rand, asa, prin sondaj:

La refill HP21 compatibil se comporta identic, la fel si lexmark 17/16 si 27/26, la fel si Canon PGI-5 si CLI-8, asta la ink.

La laser - Q2612A, C7115, cartridgeT, FX-10 si SCX4720.

Astea toate le refillez singur si functioneaza la Mediatec cat si la cele 3 firme de consultanta la care sunt administrator, si merg foarte bine.

Daca tu-mi spui ca la toate am avut noroc chior, eu zic ca te risti cam mult...
Bottom line, te rog sa-mi dai un singur motiv pentru care compatibilele ar functiona la refill altfel decat cartusele oem, dpdv constructiv.

Mai mult, la Lex 17/16 si 27/26 nu exista acea "ceara" care astupa duzele, deci DOAR compatibilele merg mai nou bine si fara probleme la refill. Rolling Eyes

Deci, astept argumentele. Promite sa fie o discutie interesanta!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mausica



Data înscrierii: 16/Dec/2008
Mesaje: 26
Locație: Arad

MesajTrimis: Mie Mar 18, 2009 1:25 pm    Titlul subiectului: :) Răspunde cu citat (quote)

Ma alatur si eu domnului administrator in aceasta privinta! deci suntem 2 contra unu Razz
_________________
Sunt praf pulbere fina, si conduc un Focus! Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Mar 18, 2009 2:21 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ah, desigur, e notabil de discutat poate si CE fel de compatibile sunt cele in discutie. Ma refer la firma producatoare. Pentru ca nu e totuna daca firma de compatibile foloseste de ex cilindrii hanp, aeg, fuji sau katun, nu? Vor tine m mult sau mai putin cartusele respective compatibile, functie de firma furnizoare de componente.
Sfatul meu este sa cumparati compatibile (si ma refer aici la laser in special) de la firme care la remanufacturare au furnizori de componente ok, in special lamele-cilindri-role de incarcare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mircea Jivulescu



Data înscrierii: 10/Mar/2009
Mesaje: 11
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Sâm Mar 21, 2009 10:51 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

popescu_dtru a scris:


...Cat despre faptul ca un cartus compatibil se comporta "identic cu originalul" in privinta reumplerii, aici lucrurile stau exact pe dos: regula generala e ca un compatibil nu se poate reumple (producatorii de compatibile, ca si cei OEM, nu sunt bucurosi sa le reumpli cartusele). Bineinteles, poti incerca, si poate tragi lozul norocos.


Buna ziua,

cartusele compatibile serioase se comporta aproape identic cu originalele. Depinde de schimbarea pieselor care trebuiesc inlocuite la remanufacturare, de priceperea celui care face aceasta operatiune si de producatorii acestor piese.

O zi buna,

Mircea Jivulescu
_________________
mircea.jivulescu@gmail****
****printpanormus.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community