Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Kituri de refill aceleasi

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
dr-wolf



Data înscrierii: 01/Dec/2007
Mesaje: 11

MesajTrimis: Dum Dec 23, 2007 8:33 pm    Titlul subiectului: Kituri de refill aceleasi Răspunde cu citat (quote)

Am vazut pe site la kiturile de reincarcare pentru Canon Pixma IP4300 si anume Kit de refill negru pentru CLI-8BK si Kit de refill color pentru CLI-8C/M/Y sunt aceleasi in sensul ca Cartusul CLI-8BK este identic cartusele CLI-8C,M,Y.

In concluzie numai trebuie luat kit de refill pt color si poti umple si cu kitul pt CLI-8BK celelate cartuse de culoare Acest lucru l-am observat pe situl inktec Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Dec 24, 2007 9:29 am    Titlul subiectului: Re: Kituri de refill aceleasi Răspunde cu citat (quote)

dr-wolf a scris:
Am vazut pe site la kiturile de reincarcare pentru Canon Pixma IP4300 si anume Kit de refill negru pentru CLI-8BK si Kit de refill color pentru CLI-8C/M/Y sunt aceleasi in sensul ca Cartusul CLI-8BK este identic cartusele CLI-8C,M,Y.

In concluzie numai trebuie luat kit de refill pt color si poti umple si cu kitul pt CLI-8BK celelate cartuse de culoare Acest lucru l-am observat pe situl inktec Laughing


Extrem de buna observatia ta Laughing !
Kit-ul de refill pentru color iti ofera insa soclurile de refill pentru fiecare culoare in parte, seringi, etc. Daca ai doar kit-ul de cli-8bk vei avea UN SOCLU (cel de black) si un set de seringi refill, pe care va trebui sa le speli mereu pentru fiecare culoare in parte... desigur, poti sa o faci, iei doar kit-ul de negru si culorile le iei la 100ml, si faci refill-ul pe rand, spaland mereu extrem de constiincios componentele kit-ului care se murdaresc...de ce nu?

Da'... eu stiu daca merita economia asta? Oricum, kit-urile sunt o investitie, le iei o data si le ai pe veci, nu stiu daca merita sa te zgarcesti al taratze, vorba aia din batrani...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community