Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

LOW INK HP C5280

 
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
visanad2005



Data înscrierii: 18/Iun/2009
Mesaje: 1
Locație: Bacau

MesajTrimis: Joi Iun 18, 2009 2:30 pm    Titlul subiectului: LOW INK HP C5280 Răspunde cu citat (quote)

Buna,

Am un HP C5280 si am cumparat un kit pentru refill. Am incarcat cartusele inainte de a se goli complet dar nivelul de cerneala din soft nu s-a modificat. Astfel am ajuns in situatia in care am cerneala in cartuse dar cand vreau sa imprim imi apare mesajul "LOW INK" si imprimanta se opreste (nu mai imprima).
Daca scot o poza la imprimanta de pe un card de memorie imprima fara probleme.
Am intrat si in meniul imprimantei cu CANCEL si OK apoi iar OK de unde am ales PARTIAL RESET si SEMI-FULL RESET dar fara nici un efect pozitiv.
Am desfacut-o si am cautat bateria interna, dar cei de la HP au ascuns-o prea bine si nu am dat de ea Very Happy.
Daca este cineva care stie cum se poate scapa de o astfel de problema il rog sa ma lumineze si pe mine.

Multumesc anticipat
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Iun 30, 2009 6:44 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

S-a mai discutat pe forum, te rog du-te la topicurile care trateaza cartusele 350 si 351. Din pacate se pare ca singura solutie (si nici aceea nu am confirmarea ca merge tot timpul) este rotirea a trei cartuse, tot timpul cel mai vechi inainte, ca sa "uite" imprimanta serialul cartusului. (se pare ca tine minte doar 2 cartuse).

Si sa fie XL. Cartusele.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community