Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Epson DX 4400-Ma dispera

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
andrushyca



Data înscrierii: 31/Ian/2008
Mesaje: 2

MesajTrimis: Joi Ian 31, 2008 9:21 am    Titlul subiectului: Epson DX 4400-Ma dispera Răspunde cu citat (quote)

Cred ca inebunesc.
Nu cred ca am mai mult de 5(cinci) pagini printate(si acelea pe draft) de la ultimul schimb de T0711(negru),si deja sunt informat de nivelul scazut al cernelii in cartus Mentionez ca imprimanta este nou achizitionata,cu primul cartus negru am printat o singura pagina ca apoi nivelul sa atinga brusc pragul de atentionare,problema repetandu-se deci si cu acest al doilea cartus.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Ian 31, 2008 9:38 am    Titlul subiectului: Re: Epson DX 4400-Ma dispera Răspunde cu citat (quote)

andrushyca a scris:
Cred ca inebunesc.
Nu cred ca am mai mult de 5(cinci) pagini printate(si acelea pe draft) de la ultimul schimb de T0711(negru),si deja sunt informat de nivelul scazut al cernelii in cartus Mentionez ca imprimanta este nou achizitionata,cu primul cartus negru am printat o singura pagina ca apoi nivelul sa atinga brusc pragul de atentionare,problema repetandu-se deci si cu acest al doilea cartus.


Cartuse originale sau compatibile?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
andrushyca



Data înscrierii: 31/Ian/2008
Mesaje: 2

MesajTrimis: Joi Ian 31, 2008 9:49 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Originale
Primul set de cartuse ce a insotit imprimanta la cumparare
Iar al doilea T0711(negru) tot origina.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Ian 31, 2008 11:29 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

andrushyca a scris:
Originale
Primul set de cartuse ce a insotit imprimanta la cumparare
Iar al doilea T0711(negru) tot origina.


Intra in meniul imprimantei, daca are soft propriu acolo, daca nu contol pannel - printers and faxes - click dreapta si proprietati pe imprimata.
Verifica daca imprimanta nu e setata pe rezolutie mare de printare, in caz ca este trece-o pe normal sau chiar draft, daca calitatea te satisface dupa ce dai un testpage si vezi si tu...

Am uitat sa te intreb daca printezi scris (acoperire 5%) sau poze. Pt ca daca la 5% iti duce 200~250 pagini, la poze procentul creste, functie de calitatea aleasa, pana la 70~80%! Shocked Confused ... deci te va tine vreo 15~20 de poze A4. Confused
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community