Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Kit refill Konica-Minolta 2590MF

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
nedmarin



Data înscrierii: 15/Sep/2009
Mesaje: 4

MesajTrimis: Mar Sep 15, 2009 11:55 am    Titlul subiectului: Kit refill Konica-Minolta 2590MF Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua,

Incerc de cateva ore sa gasesc macar un magazin care comercializeaza Kituri pentru refill Konica-Minolta 2590MF - culoarea neagra. Sau set complet cu toate culorile. Insa nu gasesc decat in afara tarii la ZINETIC


Ultima data am fost nevoit sa cumpar cartusul de nou ( l-am cumprata de la mediatec Wink ) insa nu e o solutie prea ieftina atunci cand consumi un toner in cel mult 2 saptamani.

Asa ca daca cineva are vreo idee de, eventual, un kit de refill produs pentru alt tip de imprimanta dar care sa fie compatibil cu Konica-Minolta 2590 MF , ar fi super.

Astept idei.

Multumesc anticipat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Sep 15, 2009 6:23 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Denumirea completa e Minolta Magicolor 2590MF, si mare lucru daca nu merge bine cu tonerul de refill pt magicolor 2400 care la Mediatec costa undeva pe la 110~120 lei noi flaconul (pret cu tot cu tva, fara discount de reseller).

Problema e alta insa, si se numeste chipul de pe cartuse. Din cate stiu eu are, daca nu imi cer scuze, ideea e ca nu stiu daca tipareste sau nu fara inlocuirea sau resetarea acelui chip.

Chipurile de Magicolor 5440/5450 de exemplu costa undeva in jur de 23~25 ron (tot cu tva inclus, fara discounturi), promit sa ma interesez maine si sa revin cu detalii ca la ora asta nu am de unde sa aflu, e 19:21, nu am parteneri de discutie... Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zzozzo
Site Admin


Data înscrierii: 12/Ian/2009
Mesaje: 324
Locație: Arad

MesajTrimis: Mie Sep 16, 2009 10:02 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se refileaza cu toner de Magicolor 2400 (e acelasi toner pt. toata seria: 2400/2430/2450/2480/2490/2500/2530/2550/2590) - care are pretul ~ 115 lei (TVA inclus - pret end-user), cu specificatia ca flaconul de toner black e de 220 gr. si cele color de 175 gr.
problema se pune la chip-uri: cele ieftine (~24 lei) stiu doar modelele de Magicolor pana la 2500 (2590 nu merg cu ele, din pacate).
avem si chipuri "destepte" pt. Magicolor 2590 (care merg la toate modelele specificate mai sus), dar sunt mai scumpe (de fapt, sunt chiar dublu la pret ~48 lei, tot cu TVA inclus).

pentru detalii suplimentare (sau comanda) va rog sa trimiteti mail la arad@mediatec.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Sep 16, 2009 10:11 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Asta a fost mana mea dreapta, directorul de PR si marketing Florin. Deci, problem solved!~
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nedmarin



Data înscrierii: 15/Sep/2009
Mesaje: 4

MesajTrimis: Mie Sep 16, 2009 4:01 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc mult pentru raspunsuri.

Intre timp am incarcat la o firma unul din cele 3 tonere pe care le am, pentru 210 ron, asta incluzand si schimbatul cipului. In mod sigur cipul pus nu era pentru Konica-Minolta magicolor 2590 MF, pentru ca imprimanta imi dadea eroare "No Black Toner Present " ( citat aproximativ, din memorie ). Am pus inapoi cipul vechi pe toner, si merge fara probleme. Nici un mesaj de "Toner Empty" sau altceva de genul. Cu toate acestea, cand am printat prima data mi-a dat un mesaj pe PC in care spunea ca voi pierde garantia pentru ca nu folosesc un toner original ( sau ceva de genul asta), ceea ce nu ma deranjeaza prea tare. Pierdeam garantia oricum in 2-3 luni.

Deci, schimbarea cipului s-ar putea sa nu fie neaparat necesara.

Multumesc pentru info legat de kitul de refill. Sa vorbesc cu sefii mei sa vedem daca vor sa facem comanda de 2-3 kituri.. sau iar ma duc cu tonerele la incarcat pe la altii... pentru mai multi bani..

EDIT. Inca o intrebare . 220grame ajung doar la un refill, nu?
Se poate si un link catre produs pe site-ul mediatec?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Sep 17, 2009 9:20 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Produsele pentru refill NU sunt pe site mediatec, intrucat intereseaza o minoritate de 30~40 de firme de refill care iau direct de la noi. Cerere de oferta si primiti pret, la indiferent ce consumabil sau componenta de imprimanta sau copiator doriti.

Produsele normale (care fac obiectul distributiei sau vanzarilor directe) sunt pe site. Astea insa sunt pentru service.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nedmarin



Data înscrierii: 15/Sep/2009
Mesaje: 4

MesajTrimis: Joi Sep 17, 2009 9:35 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am inteles. Ok, in cazul asta ne auzim zilele astea pe un e-mail Smile . Astept si eu, la randul meu, un raspuns clar de la sefi.

Multumesc mult.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community