Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Canon iP4500: The ink absorber is full.

 
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
tandalosu



Data înscrierii: 23/Oct/2009
Mesaje: 12

MesajTrimis: Sâm Oct 24, 2009 12:27 am    Titlul subiectului: Canon iP4500: The ink absorber is full. Răspunde cu citat (quote)

am un canon pixma ip4500. Azi am dus-o sa-i schimb capul de printare. Ajuns la sediu service-ului care a schimbat printhead-ul am constatat ca sub imprimanta, in partea anterioara dreapta era cerneala neagra scursa din imprimanta. Schimba baietii capul, duc imprimanta acasa, ajuns o gasesc iarasi plina de cerneala in acelasi loc. Printez...scoate perfect dar imi curge cernea neagra pe birou si da urmatoarea mesaj (de care ma pot scapa usor): The Ink absorber is full.
Press the printer's RESUME button to continue printing.
Contact the service center.
Sfaturi daca aveti?...Ati mai intalnit-o? Ati rezolvat ceva?

Felicitari pentru forum tuturor celor care au contribuit intr-un mod constructiv.
Keep up the good work Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Shofa



Data înscrierii: 21/Apr/2009
Mesaje: 50

MesajTrimis: Lun Oct 26, 2009 8:41 am    Titlul subiectului: open it up! Răspunde cu citat (quote)

Trebuie desfacuta si curatat buretele / pasla absorbanta, poate rezolvi tot la service.

Bafta!
_________________
K♠AED
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Oct 26, 2009 9:02 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Muta-te si tu aici te rog, sa nu vorbim in 2 locuri deodata:

http://****mediatec.ro/phpBB2/viewtopic.php?p=2551#2551

Inchidem aici.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community