Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

canon pixma mp 610-the ink absorber is almost full

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Tamas



Data înscrierii: 28/Sep/2008
Mesaje: 70
Locație: Galati

MesajTrimis: Mie Oct 07, 2009 9:25 am    Titlul subiectului: canon pixma mp 610-the ink absorber is almost full Răspunde cu citat (quote)

Salutare la toti userii.Am si eu o mare ruga la voi...cum se poate reseta codul de eroare la acest multifunctional.Multumesc mult
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Oct 07, 2009 9:33 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Prin amabilitatea lui Joed011 de pe ****fixya**** avem toate "manevrele" din meniul de service, inclusiv resetarea waste ink tank full (vezi nr.4):
Citat:
1. With the printer powered off but connected to a power source, press the Power button while pressing and holding the Stop/ Reset button.
2. When the Power LED is lit, press the Stop/Reset button two times while pressing and holding the Power button.
3. When releasing the Power button and the Stop / Reset button (regardless of order), the printer will move into a service mode. (Waiting for menu selection)
4. When the LED lights in green, press the Stop/Reset button the specified number of time(s) according to the function listed in the table below.(Each time the Stop/Reset button is pressed, the LED lights alternately in. (orange and green, starting with orange.)

0 time Green Power off
1 time Orange Service pattern print
2 times Green EEPROM print
3 times Orange EEPROM reset
4 times Green Waste ink counter reset
5 times Orange Destination setting See Destination setting
6 times Green Print head deep cleaning
11 times Orange Button / LCD checking
12 or more times Returns to a menu selection
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tamas



Data înscrierii: 28/Sep/2008
Mesaje: 70
Locație: Galati

MesajTrimis: Joi Oct 08, 2009 6:46 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In final am reusit resetarea...dar a aparut alta problema ca nu mai printeaza text pe fond negru...cred ca e de la cartus...oricum are un an de exploatare
Bun...cu toate acestea inca o data multam fine Cool
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Oct 08, 2009 7:36 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

AUUUU, DA' MATINAL MAI ESTI COANE! Cool

Da... un an e mult, da o slujba la biserica in cinstea lui cartush longeviv ala al tau...

Ma bucur ca a mers.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tamas



Data înscrierii: 28/Sep/2008
Mesaje: 70
Locație: Galati

MesajTrimis: Mie Noi 11, 2009 1:27 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Noroc la toata lumea..!!!
Rog din suflet cine ma poate ajuta cu un manual service pentru multifunctionala canon pixma mp 610?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Noi 11, 2009 1:43 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am inteles din conv noastra de pe mess ca ai nevoie de manualul de service pentru a vedea cum se ajunge la waste ink pad-ul acela de burete-pasla-ce o mai fi el; vestea proasta e ca am studiat un alt manual (mp 760) dar cand ajunge acolo NU arata cum se demonteaza imprimanta pt a ajunge la pad, ci scrie doar:
Citat:
##342 Cleaning absorption waste ink capacity full
Solution: Replace the waste ink absorber as follows in the error occurs:
(1) Select [7] PRINTER TEST in the service mode and select [5] INK ABS CAPA under the [7], then
input “0”.
(2) Check to make sure that no image exist in memory; then, turn off the power, remove the appropriate
parts, and replace the waste ink absorber.

...deci "intrerupe alimentarea, inlatura componentele adiacente si inlocuieste waste ink absorber". Sad

Deci te asteapta mecanica fina, nu mai cauta manual de service ca nici la mp610 nu va zice mai mult.

Ca sa vezi cum arata, uite aici link http://rs277.rapidshare****/files/80372734/Canon_mp760_Service_Manual.rar , apesi pe free user, astepti pana in locul secundelor apare "download" si ti-l dai jos.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tamas



Data înscrierii: 28/Sep/2008
Mesaje: 70
Locație: Galati

MesajTrimis: Mie Noi 11, 2009 2:37 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

da...multam fine
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community