Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Canon IP 1600

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
odo



Data înscrierii: 10/Dec/2009
Mesaje: 4

MesajTrimis: Joi Dec 10, 2009 5:57 pm    Titlul subiectului: Canon IP 1600 Răspunde cu citat (quote)

Salut tuturor. ma poate ajuta cineva cu un soft sau ceva de genu, de resetare a cartuselor sau a imprimantei?

app: ce parere aveti de un canon mp 240? io's ft multumit de ea in tot ceea ce priveste Rolling Eyes (exista si pentru aceasta vreun program de resetare?, in caz ca voi avea nevoie de el vreodata)
_________________
....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Vin Dec 11, 2009 9:40 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ce vrei sa resetezi la imprimanta?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
odo



Data înscrierii: 10/Dec/2009
Mesaje: 4

MesajTrimis: Vin Dec 11, 2009 11:12 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ori imprimanta ori cartusele. momentan nu mai pot printa cu acea imprimanta.am printat cu ea miiiiii de pagini si sute de reincarcari, si cred ca a ajuns la acel nivel maxim de refill
_________________
....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Vin Dec 11, 2009 11:40 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

te rog spune-ne ce eroare iti da cand vrei sa printezi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
odo



Data înscrierii: 10/Dec/2009
Mesaje: 4

MesajTrimis: Vin Dec 11, 2009 1:21 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

aceasta eroare este noua. inainte imi da dedea alta eroare. :

The following ink cartriadge cannon be recognize.
Black.
Printing cannot be executed because the ink cartriadge may not be installed properly or may not be compatible with this printer.

Instal the apropeiate ink cartridge.
If you want to cancel printing, clik Cancel Printing

am gasit-o si pe cealalta:
An error occurred.
Some ink cartridges cannot be recognized.

A ink cartridge installed properly.
Open the printer's cover , make sure the ink cartridge is installed properly, and close the cover.
_________________
....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Vin Dec 11, 2009 1:47 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dragul meu, se pare ca nici o resetare nu va rezolva problema ta pentru ca din ceea ce vad eu aici, cartusul tau s-a "prajit". Adica s-a ars, cum zicem noi, si-a trait traiul, si-a mancat malaiul.

Ia alt cartus, de preferinta original, si ai din nou la dispozitie un numar mare de refiluri care vor rentabiliza investitia.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
odo



Data înscrierii: 10/Dec/2009
Mesaje: 4

MesajTrimis: Vin Dec 11, 2009 6:23 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

bine.merci mult pentru informatie.
oricum folosesc o alta imprimanta: canon mp240
_________________
....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Dec 14, 2009 10:22 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte bine. Daca cumva schimbi cartusele ne zici si noua daca aia a fost cauza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community