Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

geam spart multifunctionale HP C3180 si HP DJ F380

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Dum Feb 28, 2010 9:03 pm    Titlul subiectului: geam spart multifunctionale HP C3180 si HP DJ F380 Răspunde cu citat (quote)

servus la toata lumea.dragilor, dati-mi si mie o idee cum fac schimbarea asta de "geamuri" la aparatele astea.am incercat (ca romanul) o treaba "romaneasca" si nu a iesit:am inlocuit geamurile sparte cu geam din comert (3mm) si imaginea scanata parca are rau de mare.se gasesc geamurile astea de cumparat, se dau comenzi pentru ele sau se cumpara ceva de acelasi gen la mana a 2-a si se iau geamurile si se inlocuiesc?rog colegii care au avut astfel de probleme sa-mi dea si mie o idee.am intrebat pe la service-uri si au zis baietii de acolo ca operatiunea de inlocuire si geamul(la oricare dintre multifunctionale) este cam jumatate+10% din pretul unuia nou.sa ma scuze domnul admin daca nu am postat unde trebuie acest subiect.
asta e HP DeskJet F380:
https://h30042.www3.hp****/SureSupply/?AppName=WWP&loc=us&lang=en&searchPrinters=Deskjet+F380
si asta e HP Photosmart C3180:
https://h30042.www3.hp****/SureSupply/?AppName=WWP&loc=us&lang=en&searchPrinters=Photosmart+C3180
multam fain pentru ajutor.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Mar 01, 2010 8:35 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu zic sa-l mutam la "Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri, filme (video) refill", in fond e o problema de intretinere nu?

In ceea ce priveste geamul Cool :

Sticla in cauza are o puritate mai mare si este mai densa decat cea de geam simplul din comert. Atata tot. Nici nu e sigur ca nu exista firme care au la mp sticla de felul acela. E ceva gen sticla termopan, tu ai incercat cu sticla de la geamgiul din colt sau de la o firma de termopane? Si incearca sa iei cat mai subtire, cat sa nu se sparga daca chiar te reazaemi de scanner LOL.

Sigur, de regula asa se face cum ai spus - inlocuire cu sticla de la altul la care e cazut altceva.

Auzi? Da' daca gasesti copiatoare varza dar cu sticla ok? Nu o poti taia pe aia la fix si pune la multifunctionala? Confused

Oricum tine-ne la curent ce a mers si cum ai rezolvat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community