Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

problema cap imprimanta canon ip 4700

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
fotomatic



Data înscrierii: 09/Mar/2010
Mesaje: 6

MesajTrimis: Mar Mar 09, 2010 8:57 pm    Titlul subiectului: problema cap imprimanta canon ip 4700 Răspunde cu citat (quote)

am imprimanta din titlu cu ciss, folosesc cerneala inktec si a aparut o problema, si anume scoate cu dungi. i-am dat curatare, si pe test, pe cyan iese o parte stearsa. am fost cu ea la curatat, au facut-o de doua ori, dar nu s-a schimbat nimic. cei de la centrul de refill spun ca au spalat capul intr-o solutie, si nu stiu de ce nu mai merge. adevarul este ca am cam fortat-o (fac fotografii pe ea).
mai am vreo speranta, sau o pot arunca?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Mar 10, 2010 8:06 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cei care au spalat-o au facut-o cu aparat cu ultrasunete sau doar cu solutie?

Daca au spalat-o doar cu solutie si fara aparat sunt neprofesionisti.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
fotomatic



Data înscrierii: 09/Mar/2010
Mesaje: 6

MesajTrimis: Mie Mar 10, 2010 2:15 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Doar cu solutie. Nu am gasit pana acum in Ploiesti o firma care are aparat cu ultrasunete. Daca stiti pe cineva, astept o idee. Multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Mar 10, 2010 2:18 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

e imposibil...
Uite, daca ai drum prin arad vii cu alea la mine Smile , uite-ma aratand la altii cum se face (e drept ca la cartus cu cap pe el, dar in esenta e tot aia)
http://****youtube****/watch?v=F6XwaLFQyxg&feature=channel
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
fotomatic



Data înscrierii: 09/Mar/2010
Mesaje: 6

MesajTrimis: Mie Mar 10, 2010 2:24 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc de invitatie. Esti f. prompt. Cred ca pana la urma am sa-mi cumpar eu un aparat, e bun la casa omului Very Happy . Pentru capul imprimantei mele e nevoie si de kit reffil?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Mar 10, 2010 2:34 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu pentru capul imprimantei, ci pentru refillul cartuselor ai nevoie de kituri.
Le poti vedea aici (josul paginii).
http://****mediatec.ro/inkjet/1/Canon/PIXMA_iP_4700.html
Contin si cerneala de start. Dupa ce se termina cea din kit, mai iei doar cerneala la 100ml, scule si socluri etc vei avea, alea se refolosesc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
fotomatic



Data înscrierii: 09/Mar/2010
Mesaje: 6

MesajTrimis: Mie Mar 10, 2010 2:39 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am CISS instalat pe ea. Cum se scoate cerneala din capul asta? Si totusi... o adresa, ceva din Ploiesti? Multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Mar 10, 2010 2:55 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pai atunci nu-ti trebuie kit, ci doar cerneala vrac!

Daca vrei sa cureti capul de printare, scoti cartusele alea unde intra tubuletzele din cap, scoti capul de printare si il cufunzi in solvent 5~7mm si se pune un pic de solvent si in compartimentele in care intra rezervele cu pricina, apoi bahzzzzz-bahzzzzz 30~60s. Scoti apoi din solvent, tamponezi cu servetel hartie moale, reinstalare rezerve cuplate cu tubuletze la ciss extern si dai head claning (2~3 ture), apoi vezi cum se comporta. Normal trebuie sa sa-si dea drumul.

Frate, in alta ordine de idei:

La prima strigare pe goagahle am dat de http://refillplus.ro/ , am vb cu un domn de-acolo superamabil care a zis ca are si ap cu ultrasunete, suna-l (tel pe site) zi ca te-a trimis managerul Mediatec Team Arad care a vb cu dansul la tel. Da' ia toata imprimanta, sa desfaca ei CISS - cap printare - etc.

Vezi ca nu l-am intrebat de unde ia cerneala (el apartine de Bucuresti, eu sunt manager pe 10jud Zona vest a tarii deci nu stiu), spune-i ca ori alimenteaza cu Inktec sau daca nu du-te cu cerneala ta la tine, ii platesti in cazul ala desfundarea in sine.

Si tine-ma la curent. Cool
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Mar 10, 2010 3:11 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

PS - sau daca mai e cerneala in CISS nu mai mergi cu alta cerneala, pt cleaning dupa desfundare ajunge 1 ml.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
fotomatic



Data înscrierii: 09/Mar/2010
Mesaje: 6

MesajTrimis: Mie Mar 10, 2010 3:32 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am vorbit si a ramas pt maine. Problema nu e cerneala sau refill sau etc, am destule cerneala si Inktec. Te tin la curent
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
fotomatic



Data înscrierii: 09/Mar/2010
Mesaje: 6

MesajTrimis: Joi Mar 11, 2010 8:20 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Baietii n-au mai raspuns la telefon toata ziua. Cred ca iau imprimanta in brate si merg in Bucuresti
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Mar 11, 2010 9:19 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hm.... frate, avea nr de mobil ala, nu inteleg cum n-a raspuns. In fine...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community