Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Cartuse Canon IP 3000 3eBK 6M 6Y 6C

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
kesepian



Data înscrierii: 22/Mar/2010
Mesaje: 2
Locație: Timis

MesajTrimis: Lun Mar 22, 2010 7:52 pm    Titlul subiectului: Cartuse Canon IP 3000 3eBK 6M 6Y 6C Răspunde cu citat (quote)

Salut,

N-am chiar o problemă, ci mai degrabă o nelămurire...
Am o imprimantă Canon Pixma IP 3000 cu tipurile de cartuse enumerate în titlu, si pe care am folosit-o cu cartuse compatibile cumpărate de pe ici pe colo, insă au ajuns si ele la limită, pentru că de la un timp curg...

Unele din ele au in partea stanga un burete, altele nu au burete. Altele au deasupra un dopulet foarte util atunci cand se execută reumplerea cartusului (care e si transparent) insa niciodata cerneala nu rămânea inauntru ci trebuia sa folosesc un scoci lat ca să acopăr si să presez dopuletul si abia atunci nu mai curgea cartusul.

Am vazut ca pe site-ul Mediatec exista un set de cartuse pentru imprimanta mea, insa as fi vrut mai multe detalii despre acesta: are dopulete deasupra, sau nu? (link: http://****cartuseonline.ro/inkjet/1/Canon/PIXMA_iP_3000.html)

Vă multumesc frumos.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Mar 23, 2010 12:26 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cartusele de la mediatec nu au dopulete, dar tu refillul ar trebui sa-l faci cum scrie la carte ca sa nu-ti curga, si anume cu kit de refill de la inktec (vezi cele mai de jos produse in pagina indicata de tine), care are in el si dispozitiv de gaurire si dop perfect etans.

Iti curge pentru ca refilul nu a fost facut bine.

Uite cum se face corect:
http://****youtube****/watch?v=9Vpdx-HVQAI&feature=player_embedded

Cu cartuse si kit de la mediatec nu doar ca ai calitate identica cu originalul in ce priveste culoarea, dar nu-ti curge si ai si tot ce-ti trebuie in kit, inclusiv cerneala de start.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kesepian



Data înscrierii: 22/Mar/2010
Mesaje: 2
Locație: Timis

MesajTrimis: Mar Mar 23, 2010 3:46 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc frumos.
Într-adevăr este un kit de refill asa cum căutam.
(Drept vă spun că nici nu l-am observat si eu chiar căutam asa ceva)

Atunci nu-mi rămâne decât să-mi comand setul de cartuse ”Set de 4 cartuse inkjet compatibile cu BCI-3EBK, BCI-6C/M/Y Cod: bpi-0306mp Producator: InkTec” (sunt pline sau goale?) si apoi Kiturile de refill pentru fiecare in parte.

Încă o dată vă multumesc pentru răspuns.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Mar 23, 2010 3:49 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sunt pline.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community