Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

HP Photosmart 3310 - cartuse

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
iulyus



Data înscrierii: 29/Mar/2010
Mesaje: 3

MesajTrimis: Lun Mar 29, 2010 6:19 pm    Titlul subiectului: HP Photosmart 3310 - cartuse Răspunde cu citat (quote)

Am aceasta imprimanta de cativa ani. Nu am utilizato initial, motiv pentru care acum cateva saptamani cand am incercat o printare nu mi'a mers. Termenul de valabilitate inscris pe cartusele originale era depasit (2007). Mi'am cumparat de la Mediatec un set de cartuse (6 buc.). Azi am dorit pentru prima data sa utilizez printarea color si surpriza: nu mi se tipareste culoarea rosie. I'am facut testele din care a reiesit ca din cele 5 culori corespunzatoare cartuselor (galben, albastru deschis, albastru, ros deschis si ros) cele doua rosii nu printeaza. Nu am incercat deocamdata nici o metoda.

Ce ma sfatuiti sa fac?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Mar 29, 2010 7:26 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Probabil ca ti s-a infundat capul la rosu, in special daca nu ai utilizat-o vreme indelungata.
Iti recomand vizita la o firma specializata in service imprimanta ca sa iti desfunde capetele de printare cu mijloace profesionale.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
iulyus



Data înscrierii: 29/Mar/2010
Mesaje: 3

MesajTrimis: Lun Mar 29, 2010 7:39 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La aceasta voi recurge maine. Ma gandisem la asa ceva dar doream si pararea voastra. Sper sa fie ok. Multumesc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Mar 29, 2010 8:38 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

tine-ne la curent Cool
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
iulyus



Data înscrierii: 29/Mar/2010
Mesaje: 3

MesajTrimis: Mar Mar 30, 2010 7:20 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fiind o imprimanta nefolosita decat o data acum cativa ani, s'a uscat cerneala pe canalele dintre cartus si "carul" de printare sau chiar undeva in interiorul "carului". Din ceea ce am discutat cu cei din service HP ar trebui schimbat acel "car" dar costul acestei piese nu renteaza. Deci... va sta pe dreapta.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Mar 30, 2010 7:30 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

OK, n-am crezut ca a stat chiar atata! Shocked

Tizule (pe mine ma cheama Iuliu), te anunt cu respect ca in mod normal cerneala originala nu sta in tubulete samd, n-o lasa tensiunea superficiala. Ofofff... Asta e.

N-o "parca". Da-o la REMAT Cool
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
popescu_dtru



Data înscrierii: 30/Noi/2007
Mesaje: 34

MesajTrimis: Joi Apr 01, 2010 12:02 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cerneala originala nu sta in tubulete? Dar unde sta? Macar cerneala compatibila sta in tubulete? Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Apr 01, 2010 12:05 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vorbesc de statul care sa permita uscarea, poate nu m-am exprimat corect dar cerneala ori umple tubul, ori nu. Nu se usca pe marginea lui. Cea compatibila din pacate da, se poate infunda tubuletele daca nu se printeaza multa vreme. cerneala originala insa nu facea figura asta, e prima oara cand aud asta cu OEM.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community