Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Epson Stylus_CX_3600

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Lun Feb 22, 2010 9:43 pm    Titlul subiectului: Epson Stylus_CX_3600 Răspunde cu citat (quote)

respectele mele tuturor.am "intalnit" o imprimanta mai veche de tipul asta (Epson Stylus CX 3600) cu cartuse TO453,454,452 si TO 441(black).cei mai cu experienta in ale refilului cu aceste modele de cartuse, daca au timp si rabdare, ma pot indruma cum sa o fac sa functioneze? in link-ul de mai jos:
http://mediatec.ro/inkjet/1/Epson/Stylus_CX_3600.html
am vazut oferta existenta, dar pentru viitor:
1. se gaseste chip resetter pentru cartusele de acest tip?
2. se pot inlocui chipurile cu chipuri autoresetabile(daca exista) sau cu chipuri normale?
3.resetarea este valabila doar la cartusele compatibile sau si la cele originale?
4.de unde se poate achizitiona un kit refill pentru cartusele astea?
multumesc pentru rabdare si ajutor.sa auzim numai de bine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Feb 23, 2010 12:09 pm    Titlul subiectului: Re: Epson Stylus_CX_3600 Răspunde cu citat (quote)

zarzarel a scris:

1. se gaseste chip resetter pentru cartusele de acest tip?
2. se pot inlocui chipurile cu chipuri autoresetabile(daca exista) sau cu chipuri normale?
3.resetarea este valabila doar la cartusele compatibile sau si la cele originale?
4.de unde se poate achizitiona un kit refill pentru cartusele astea?
multumesc pentru rabdare si ajutor.sa auzim numai de bine.


Inainte de raspunsuri, aici ai tot ce-ti trebuie in termeni de cartuse si cerneala http://mediatec.ro/inkjet/1/Epson/Stylus_CX_3600.html , eu m-as gandi la doar 15 lei cartusul daca merita sa ma complic cu refil... Dar, la treaba:

1. Da. Nu mai e pe site pt ca sunt f vechi acele tipuri de imprimante si nu mai e cerere, dar exista, trebuie sa ceri RESETATOR CU 7 PINI (cele tip nou au 9 pini) si primesti pret si termen de livrare sigur. Daca nu spune-mi pe PM Smile ca rezolv eu.

2. Probabil ca exista, dar cum Mediatec nu comercializeaza autoresetabile te indrum spre http://****powertrust.ro/chipuri.htm#Epson , client de nadejdie al Mediatec Team, de la noi cumpara cerneala cu care livreaza sistemele CISS samd. Pe pagina de mai sus vezi fix chipurile autoresetabile daca nu ma insel. Vb cu ei.

3. Niciun kit de refill, cerneala la 100 la mediatec si seringi la farmacie. Cum se refill concret, aici: http://****youtube****/watch?v=rDgWgU3tOPQ
te descurci tu si fara sculele alea, nu pare mare filosofie.

Sau aici instructiuni altfel - scris.


Bafta si baga mare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Vin Apr 09, 2010 6:07 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

acu, dupa ce m-am "dotat" si cu resetator si cu cerneala...la tipul asta de imprimanta sunt infundate canalele de la duzele cartuselor spre capul de printare.cred ca s-a lipit incornoratul de mine cu vechitura asta. cand
fu(se) tica, nu fu(se) tache...tot asa.daca se desface mecanismul cu suportul si capul de scriere al cartuselor, chai ca "fu"......nu-i asa ca nu se demonteaza suportul cartuselor? Crying or Very sad multumesc pentru rabdare rabdare tuturor colegilor de pe forum si "pastorului" forumului precum si echipei complete Mediatec pentru cartuse, cerneala si ... celelalte. respectele mele tuturor.
si, pentru toti colegii de pe forum, un link spre o pagina cu un soft de resetare pentru urmatoarele "aparate":
· support for R270
· support for R240
· support for R340
· support for CX2800
· support for CX3900
· support for CX4900
· support for CX5900
· support for C58/C59
· support for RX640
· improved support for C2100/2200
· improved support for RX700
· improved support for R2400
· iproved support for 785EPX/825/895/915
· some other improvements and bug fixes

http://****softpedia****/get/System/System-Miscellaneous/SSC-Service-Utility.shtml
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community