Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Refill xerox 6120 si lex C534

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Mie Iun 30, 2010 8:13 pm    Titlul subiectului: Refill xerox 6120 si lex C534 Răspunde cu citat (quote)

seara buna.
Intrebare la domniile voastre. Ce toner folositi la refil-ul cartuselor pentru Lex c 534 si cipuri bineinteles. Am cautat pe mediatec.ro, si am invartit si rotita de mouse Laughing Laughing Laughing ( nu va fie cu suparare domnu Iuliu ), da nu am gasit decat cipuri ( pentru xerox nu si pentru lex ).

O seara buna toturor!
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zzozzo
Site Admin


Data înscrierii: 12/Ian/2009
Mesaje: 324
Locație: Arad

MesajTrimis: Joi Iul 01, 2010 9:54 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua

Cartusele C5222...S, pentru seria Lexmark C 522 N, C 524, C 524 DN, C 524 DTN, C 524 N, C 530 DN, C 532 DN, C 532 N, C 534 DN, C 534 DTN, C 534 N merg refilate cu toner de HP1600/2600 (s-a testat acest toner in aceste cartuse, rezultatele au fot OK, si sunt trecute la noi pe site, in josul paginii: http://****mediatec.ro/toner/1/Lexmark/C_534_DN.html), si cateva din aceste modele functioneaza fara schimbare de chip (de exemplu: C522N). Din pacate nu stiu daca si C534 accepta cartusele refilate fara chip sau obligatoriu trebuie schimbat chip-ul, chip pe care din pacate nu il avem pe stoc, pot incerca sa-l caut prin Bucuresti (pret informativ ~9 euro+TVA/buc.)
La Xerox 6120, se pare ca merge refilat cu toner de Minolta 2400, sper sa fie actualizata pagina cat mai repede.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Joi Iul 01, 2010 10:46 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc frumos pentru informatii. Inca ceva daca la lex nu se schimba chipul, banuiesc ca, scuze de cacofonie, va arata in continuare mesaj de toner low.
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zzozzo
Site Admin


Data înscrierii: 12/Ian/2009
Mesaje: 324
Locație: Arad

MesajTrimis: Joi Iul 01, 2010 11:09 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

da, va afisa in continuare mesajul de "toner low", dar se poate printa...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community