Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Cartuse HP 300 si 300xl

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
buha



Data înscrierii: 08/Apr/2008
Mesaje: 8

MesajTrimis: Lun Iul 19, 2010 12:19 pm    Titlul subiectului: Cartuse HP 300 si 300xl Răspunde cu citat (quote)

Salut!

Am cateva cartuse HP 300 si 300XL, color si negru. Le-am salvat de la a fi aruncate la gunoi de catre o firma ce nu isi incarca niciodata cartusele (probabil le merge prea bine Laughing).
Cautand pe Goagal am cititi ca aceste cartuse pot fi reincarcate cu succes (dar au o durata scurta de viata) iar in unele cazuri cartusele nu mai pot fi folosite deloc. Un prieten care lucreaza in domeniul consumabilelor mi-a spus ca aceste cartuse au chip-uri si nu pot fi reincarcate.

Deoarece nu detin o imprimanta compatibila cu aceste cartuse, nu le gasesc nicio intrebuintare prin casa; doresc sa le dau cuiva.
Intrebarea mea este urmatoarea: pot fi folosite aceste cartuse sau ma fac de rusine facand cadou niste "gunoaie"? Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
adi90



Data înscrierii: 08/Aug/2010
Mesaje: 27

MesajTrimis: Dum Aug 08, 2010 6:38 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sal
nu neaprat,merg incarcate dar nu la nesfarsit ci doar de cateva ori
am eu imprimanta compatibila
m'ar interesa si pe mine un 300 xl negru si unu color
astept raspuns
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Mar Aug 10, 2010 12:27 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare.dupa cum ti-am mai spus pe PM, cartusele se pot reincarca...cu cateva masuri de precautie si cu putina atentie si, mai ales, folosind kiturile de refill si cerneala de calitate buna, pentru acest tip de cartuse......interesant ar fi pretul pe care il ceri pe cartuse....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
buha



Data înscrierii: 08/Apr/2008
Mesaje: 8

MesajTrimis: Mar Aug 10, 2010 9:41 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

adi90: Ti-am trimis un mesaj privat. Momentan mai am 4 cartuse color si 4 negre.

zarzarel: Pret? Nu stiu cat sa cer pe ele.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community