Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

hp 337 & 350XL

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
buha



Data înscrierii: 08/Apr/2008
Mesaje: 8

MesajTrimis: Mie Apr 09, 2008 12:31 pm    Titlul subiectului: hp 337 & 350XL Răspunde cu citat (quote)

Hello people!

As vrea sa stiu daca cartusele HP 337 si 350XL au sau nu chip.

PS: Se poate lasa un link cu toate cartusele ce au chip, indiferent de producator. Cred ca ar foarte util.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Apr 09, 2008 3:10 pm    Titlul subiectului: Re: hp 337 & 350XL Răspunde cu citat (quote)

buha a scris:
Hello people!

As vrea sa stiu daca cartusele HP 337 si 350XL au sau nu chip.

PS: Se poate lasa un link cu toate cartusele ce au chip, indiferent de producator. Cred ca ar foarte util.


Din cate stiu eu, cartusele mentionate de tine nu contin un smart-chip.
Protectia la unele imprimante HP impotriva reutilizarii cartuselor dupa golire se face prin ceva in softul imprimantei (sau in memoria interna a acesteia), deci nu la cartus.
Un link cu toate cartusele care contin chip ar fi interesant dar inutil, de fapt cartusele cu chip se rezuma la acesti producatori:

EPSON - toate
CANON - PGI-5bk, CLI-8bk/cyan/magenta/yellow/photo-cyan/photo-magenta/red/green

Desigur, ne refeim la cartuse ink pt. imprimante, nu la cele de plotter sau la cartuse laser (cu toner).

Atat.


Ultima modificare efectuată de către mediatecar la Vin Noi 28, 2008 2:15 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
buha



Data înscrierii: 08/Apr/2008
Mesaje: 8

MesajTrimis: Mie Apr 09, 2008 8:29 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc pentru ajutor.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community