Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Salut

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
nicuandrey



Data înscrierii: 26/Mai/2010
Mesaje: 41
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mie Sep 01, 2010 6:20 pm    Titlul subiectului: Salut Răspunde cu citat (quote)

Am si eu o imprimanta pe care nu am mai folosito de cam o luna daca nu mai bine deoarece se consumase cartusele si nu le-am reâncărcat sau schimbat , acum as vrea sa le reâncarc cumparand un kit refill de la dumneavoastra de pe site .

Intrebarea mea este urmatoarea , este posibil ca in tot acest timp in care eu nu am folosit imprimanta ca , cerneala care a mai ramas in cartuse sa se fi uscat si să necesite curatarea , desfundarea de catre un centru specializat sau se poate rezolva problema si acasa de catre mine ?

Multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Mie Sep 01, 2010 11:16 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare.mai multe detalii pentru un raspuns cat mai corect despre aparatul tau....marca, de cat timp(cat mai exact) de cand nu a mai fost folosit, daca a mai fost dus la service sau daca s-au facut "experiente" pe aparat cu tot felul de consumabile(cerneluri, toner, cartuse, refill, etc).asteptam precizari...si eu stau aproape de ploiesti acum, desi nu mai locuiesc de vreo 14 ani acolo....toate cele bune.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Sep 02, 2010 8:44 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O luna n-ar trebui sa produca cine stie ce dezastre unei imprimante nefolosite, respectiv cartuselor acesteia. Deci in principiu cartusele tale se pot refila, dar vorba lui zarzarel, da-ne mai mute amanunte, ca nu e totuna ce cartus e, daca are capul de printare separat sau nu si altele, deci spune ce tip de imprimanta ai exact (denumirea completa) si EXACT de cand n-ai mai folosito (o luna? doua?). Cartusele au fost cele venite cu imprimanta? Sau daca ai de mai demult imprimanta, au fost cartuse originale? Compatibile? Etcetc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicuandrey



Data înscrierii: 26/Mai/2010
Mesaje: 41
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi Sep 02, 2010 9:14 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Marca imprimantei Canon Pixma Mp250
Cartusele sunt originale cel alb/negru a fost schimbat odata deoarece sa consumat l-am comandat la dvs. pe site .
Cartusul color - CLI 511
Cartusul alb/negru - PG 510
Imprimanta este aproape nouă am scos cam pe la 50-60 de poze de 1 luna jumatate nu am mai folosit-o , nu am mai fost dusa la nici un service . Multumesc
_________________
****killerhero.ucoz****
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Sep 02, 2010 9:20 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Atunci ia-ti kit de refill si reumple linistit. Dupa parerea mea va merge perfect, intr-o luna si jumatate nu se infunda capul sau asa, mai ales la cartuse originale si cap neuzat, nou.

Desigur, dupa refill da-i cateva cicluri de curatare, dar eu zic ca va merge bine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicuandrey



Data înscrierii: 26/Mai/2010
Mesaje: 41
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi Sep 02, 2010 11:53 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ok , multumesc mult
_________________
****killerhero.ucoz****
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community