Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

HP D5360 - refil & Ciss

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
basti77



Data înscrierii: 04/Dec/2010
Mesaje: 3
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm Dec 04, 2010 7:28 pm    Titlul subiectului: HP D5360 - refil & Ciss Răspunde cu citat (quote)

Am tot cautat si nu am gasit exact care este treaba cu cip-ul la aceasta imprimanta.

Citeste seria cartusului si o memoreaza (se pare pana la 3 serii) sau citeste nivelul de cerneala ?

Nulti spun ca citeste seria, ca trebuie sa ai 4 cartuse pentru rotire daca vrei sa faci refil, se pare ca exista un soft care sterge din memoria Eprom seriile cartuselor in asa fel cand introduci un cartus refil-at imprimanta sal vada ca unul nou.

Sistem Ciss exista, pe cartuse originale, reuseste acesta sa pacaleasca acest sistem de citire a cartuselor sau sunt bani aruncati.

Nimeni nu ofera o solutie sau informatii suplimentare in special despre aceasta imprimanta. (merge cu 350 si 351).

Acum am un 350xl in ea si sper sa nu se arda ca primul, care dupa nici 10-15 listari nu a mai fost vazut de imprimanta, testat pe 2.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Sâm Dec 04, 2010 8:03 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu sistemele ciss pe un asemena echipament nu pacalesc memoria imprimantei. Nu recomand sa pui sistem ciss pe un asemena echipament pentru ca o sa ai proibleme cu el. la cartusele de genul 350, 351 mai bine folosesti in continuare refill. iar in ceea ce priveste seriile cartuselor asa sunt toate hp-urile. Cu alte cuvinte spor la refill. Ecea mai buna solutie pe care o ai la acest echipament.
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
basti77



Data înscrierii: 04/Dec/2010
Mesaje: 3
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm Dec 04, 2010 9:16 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc pentru sfat dar refilul este tocmai problema acestor catuse.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Dec 06, 2010 9:29 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pai acuma-ti spune omu' ca refill o fi fiind cu probleme, dar CISS e total nerecomandat, asa ca daca merge cu 4 in rotatie sau alte asemenea metode, da-i pe refill.

Ce nu inteleg eu este cum, dupa atatia ani doar de cand avem forumul acesta, oamenii nu se intereseaza INAINTE de a cumpara o imprimanta daca merge sau nu refilata?... Sad

Si un mixer sau o ascutitoare daca iti iei, te mai uiti, mai compari, mai intrebi pe altii... Si uite ca isi cumpara oamenii imprimante (sau dau cadou altora, sau doteaza firma, whatever) dupa ureche, sau ca e ceva oferta la un hypermarket sau ceva... fara sa intrebe.

In fine... Asta e.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
basti77



Data înscrierii: 04/Dec/2010
Mesaje: 3
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Lun Dec 06, 2010 10:27 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am inteles partea cu CISS.

Raman pe refil, astept un prieten sa vina sa-mi instalase un soft pentru a sterge din Eprom seriile cartuselor, astfel dupa refil imprimanta sa vada cum ar fi un alt cartus, lucreaza la o firma de profil si la unele imprimanta de genul celei de mai sus aplica acest procedeu cu succes.

Imprimanta o am de vre-o 3 ani, nu se stiau multe despre 350/351 si mai ales despre D5360.

Acum am tot citit despre imprimante, refil, chip-uri, Ciss si altele iar cu urmatoarea achizitie o sa tin cont de tot ce este scris pe aici.

Vad ca exceptand rotirea cartuselor alte solutii nu se dau pe aici, nu se cunosc sau nu se doresc Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community