Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

CISS pentru Canon Pixma Mx320

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
daxlemon



Data înscrierii: 18/Dec/2010
Mesaje: 9
Locație: Brașov

MesajTrimis: Lun Feb 14, 2011 5:45 pm    Titlul subiectului: CISS pentru Canon Pixma Mx320 Răspunde cu citat (quote)

Am și eu o întrebare: comercializați cumva sisteme CISS pentru imprimante, pentru că aș vrea să-mi cumpăr unul pentru canon mx320. Am căutat peste tot și nu am găsit pt canon mx320. De existat există dar există vreun magazin prin România care să comercializeze așa ceva. Știe careva ceva?
Mulțumesc!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Feb 14, 2011 8:07 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Haideti, maestri ai CISS-urilor! Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Mar Feb 15, 2011 12:35 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se poate face, dar nu aduce fenomenal de multe beneficii. Sfatul meu: stai cuminte sau schimba pe Epson.
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
daxlemon



Data înscrierii: 18/Dec/2010
Mesaje: 9
Locație: Brașov

MesajTrimis: Mar Feb 15, 2011 12:45 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pe Epson nu trec. Aș scăpa de umplut cartușe, de grija că se va termina în mijlocul unei pagini și trebuie să umplu. Nu vreau să fac eu CISS ci vreau doar să cumpăr unul și să îl adaptez la cartușele pg 512 cl 513. Dar nu știu cum dau jos cartușele sistemului (pentru altă imprimantă) și să le pun pe cele de canon mx 320.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
daxlemon



Data înscrierii: 18/Dec/2010
Mesaje: 9
Locație: Brașov

MesajTrimis: Lun Feb 28, 2011 7:45 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Chiar nu știe nimeni de unde pot cumpăra CISS pt canon pixma mx320?!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Mie Mar 02, 2011 3:34 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

respecte si toate cele bune.in cel mai bun caz, se poate "adapta" un sistem CISS pentru PG40 si CL41 (stiu foarte bine ce afirmatie fac acum) la ce aveti dvs. ca multifunctional Canon....cu rabdare si atentie(mai ales) eu am reusit sa rezolv problema unui vecin de bloc.....(acum mi-e dor de cartuse E30, dar asta e alta discutie)... concret:
1. http://****youtube****/results?search_query=ciss+pg40&aq=f
Din tot ce exista ca exemplificare pe paginile acestea si tinand cont ca romanul, in afara "gaurilor negre "prevazute" de Steven Hawking in viitorul apropiat(mananc cumva ...precum ..acela?"), ste inventiv, adica da-i IDEEA...si TERRA e la picioarele lui(eu unul asa consider) puteti face orice cu multifunctiobalul dvs....trebuie insa sa tineti cont de faptul ca virgula aceste cartuse pe care le aveti dvs in MF-ul dvs nu suporta faptul de a nu avea cerneala mai putin de 1/2 din inaltimea cartusului....adica dvs trebuie sa tineti cont de faptul ca, dupa 100 de pagini listate(BK, cum se mai spune alb/negru, din popor) sunteti "bun" de a achizitiona" cartuse BK/COLOR nou, ambele, recomandat conform:
http://****mediatec.ro/consumabile-si-toner--Canon--PIXMA%20MX%20320.html
1. eu unul, nu recomand "pentru acasa" decat conform link-ului de mai sus
2. in caz de mesaje de eroare pe afisajul MF-ului dvs, dupa refilul cartuselor de acest tip, metoda "acasa", legatura telefonica MEDIATEC, sau daca suteti din zona de distributie apropiata, deplasare cu echipamentul la service-ul de profil(nu fac reclama, dar grija mare, kitul de refill INKTEK nu se compara CALITATIV pt cartusele dvs cu kitul de refill INKMATE, care este mult mai ieftin si mult mai prost calitativ, exemplu....eu fata de sotia mea...ea este INKTEK...eu sunt INKMATE, calitativ vorbind).
3. Daca aveti experienta in refilul cartuselor de acest gen(MF-ul dvs), nu intotdeauna trebuie sa "ai cu ce".....de cele mai multe ori trebuie sa stii la ce sa te astepti dupa un refill de cartuse.....repet, refill de cartuse, adica BK si color.....mesajele de eroare, pentru utilizatorul "de acasa" nu sunt intotdeauna interpretate corect de carte acesta din urma.
4. Sfatul meu, daca doriti un sistem CISS, intrebati sau solicitati telefonic sau prin alte modalitati, solutii tehnice la cel mai apropiat centru de service.NU va apucati sa instalati singur un sistem CISS fara a avea abilitatile necesare.....din proprie experienta, cu ajutorul acestei familii a forumului MEDIATEC, am instalat 4 sisteme CISS, si, cu mana pe "ceas" pot sa va spun ca....functioneaza perfect.
5. NU incercati, in spiritul mult laudatei "economii" sa improvizati ceva de gen tubuletze de perfuzii sau alteva de acest gen.....in cel mai bun caz, va alegeti cu o cheltuiala in plus sau, in cel mai rau caz, cu distrugerea echipamentului dvs de acasa.
Cu speranta ca am fost cat mai explicit, va doresc sa luati cea mai buna hotarare(pentru MF-ul dvs)., respecte si toate cele bune in continuare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Mie Mar 02, 2011 12:12 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pai bine dar in filmuletul ala de pe youtube cu nepotul lui ghinghis - han, pe furtunele de la ciss e numai aer, si imprimanta nu a printat nimik. Intrebare: ce se intampla cu cartusele cand vine tot aerul acela????
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community