Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Reumplere HP Photosmart C5380 / HP 364 (XL) / reset niveluri
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Mar 01, 2010 4:07 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

raveanu florin a scris:
Nu sunt cine stie ce cei 59 lei care ii dadui pe cartus si pe sticluta de cerneala,dar, mai bine, de cei 704 RON care i-am platit pt imprimanta,imi cumparam o drujba second hand Mad !
Sigur o sa va tin la curent cu restul pataniilor mele despre INDIVIDA HP C5380 Twisted Evil Rolling Eyes Arrow Arrow


Deci tu ai luat doar sticlutele de cerneala, dar nu ai luat trusa (kit) de refill? Pai, sorry, dar refill facut doar cu cerneala din sticlute e un refill incorect... Crying or Very sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
raveanu florin



Data înscrierii: 19/Feb/2010
Mesaje: 22

MesajTrimis: Lun Mar 01, 2010 4:35 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mediatecar am cumparat doar cartusul negru si sticluta de cerneala!Dupa ce imi scoase minunatia aia de dvd imi dadu mesajul ca a inceput sa se goleasca,nu ca se goli de tot,atunci luai frumusel cerneala si pusai in el,pt ca ti-am spus, m-am mai prajit odata si am lasat cartusele sa se goleasca mai mult de jumatate si cind au pus baietii, la centrul de calculatoare, cerneala in ele , INDIVIDA , mi-a spus ca ii tre musai cartuse noi noute!!!!!!Mai facui un print pe un dvd ,nu stiu sa pun imaginea aici, incerc sa o trimit la adresa lasata de tine! Ne auzim!!! Exclamation
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Mar 01, 2010 4:49 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Te-am intrebat daca refill ai facut cu seringa sau refill adevarat, conform instructiunilor si cu sculele aferente din kit-ul de refill inktec?

Si nu te intreb degeaba frate, la acest tip de cartus daca faci refill injectand cu seringa si ac pe te miri unde cerneala in cartus, ai dat o palma la... stii tu ce! Fara suport pentru refill nici nu ai cum sa faci reumplerea, te rog priveste acest film care descrie cum se face... daca ai kit-ul desigur!

http://****youtube****/watch?v=L_319LYlfBY&feature=player_embedded

Ai facut altfel, nu merge. Punct.

Tu cum ai facut?

Mi-e teama ca firma care ti-a facut refill a fost habarnista si a facut si ea refill aiurea, fara sa aiba poate kit samd, altfel n-avea de ce sa nu mearga bine!...

Mai da si tu un enter intre fraze, nu insira totul pe o linie ca e greu de urmarit, ai un pic de rabdare si scrie mai calm, linistit, sa-i dam dreaq de capat la asta!...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
raveanu florin



Data înscrierii: 19/Feb/2010
Mesaje: 22

MesajTrimis: Lun Mar 01, 2010 5:00 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

CU SCUZELE DE RIGOARE,MEDIATECAR,IMI RECUNOSC GRESEALA AM INCARCAT CU SERINGA, PE BAIETII DE LA FIRMA O SA-I INTREB MIINE SI O SA-TI SPUN!!
Sa-nteleg ca tre musai sa-mi cumpar alte cartuse noi si bine-nteles Kitt-ul pt hp 364????
Iti trimisai un dvd pe care il printai acum dupa ce cumparai cartusul!(la adresa de mail)! Embarassed
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
raveanu florin



Data înscrierii: 19/Feb/2010
Mesaje: 22

MesajTrimis: Lun Mar 01, 2010 5:35 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sal! Primisi poza? Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Mar 01, 2010 5:44 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

YEAP

Poza:
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
raveanu florin



Data înscrierii: 19/Feb/2010
Mesaje: 22

MesajTrimis: Lun Mar 01, 2010 5:46 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da,asta este dvd-ul scanat de mine!
Sfat,in afara de acela de a cumpara kit si cartuse noi!?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
raveanu florin



Data înscrierii: 19/Feb/2010
Mesaje: 22

MesajTrimis: Lun Mar 01, 2010 5:52 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Oricum , ma convinsai de prostia care am facut-o ,o sa incerc si kit cu alte cartuse noi Exclamation
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
raveanu florin



Data înscrierii: 19/Feb/2010
Mesaje: 22

MesajTrimis: Lun Mar 01, 2010 5:54 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imi cer scuze , ca , la dvd-ul asta , nu mai setai diametrul inelului de la interior.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Lun Apr 19, 2010 12:45 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare.
1. dar capul de printare cu ce solutie se desfunda?
2. chipul de pe fiecare cartus se poate reseta pentru nivelul de cerneala?am inteles ca exista cerneala speciala pt acest tip de cartuse, nu inktek sau altele de acest gen.
3. sunt asemanatoare cu cartusele de canon PGI, nu cumva se poate folosi resetatorul pt cartusul acela, ca virgula Canon este aproape HP, ceva de genul frati gemeni...intreb si eu, pt ca mi-a picat in mana un multifunctional d'asta si am scos suportul cartuselor si l-am tinut 24 de ore in solutie Nazdar ca sa-l desfund.
4. se foloseste cumva solutie DHR pt.desfundare?
multumesc pt rabdarea acordata citirii postului acestuia si astept cu interes ceva idei. respecte tuturor
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Apr 19, 2010 1:01 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zarzarel a scris:
salutare.
1. dar capul de printare cu ce solutie se desfunda?
2. chipul de pe fiecare cartus se poate reseta pentru nivelul de cerneala?am inteles ca exista cerneala speciala pt acest tip de cartuse, nu inktek sau altele de acest gen.
3. sunt asemanatoare cu cartusele de canon PGI, nu cumva se poate folosi resetatorul pt cartusul acela, ca virgula Canon este aproape HP, ceva de genul frati gemeni...intreb si eu, pt ca mi-a picat in mana un multifunctional d'asta si am scos suportul cartuselor si l-am tinut 24 de ore in solutie Nazdar ca sa-l desfund.
4. se foloseste cumva solutie DHR pt.desfundare?
multumesc pt rabdarea acordata citirii postului acestuia si astept cu interes ceva idei. respecte tuturor


1. DHR

2. Nu merge cu resetator de Canon
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Mar Apr 20, 2010 12:07 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pai care e diferenta intre solutia DHR si cea NAZDAR? ambele desfunda capata...de cartuse cu jet de cerneala...nu e tot "dracusorul" ala dar cu alta "palarie"?nazdar-ul miroase puternic a amoniac sau ceva asemanator.... Question
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Apr 20, 2010 1:38 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Off zarzarel, pupati-ar tata engleza! Very Happy

DHR inseamna "Dead head recovery" adica recuperare de cap printare mort, si Nazdar e producatorul. Nazdar - Lyson. Deci DHR = Nazdar, credeam ca te referi la optiunea intre TCS de la Inktec sau DHR de la Nazdar-Lyson.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Sâm Mai 01, 2010 4:58 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nici o solutie de resetare la cartusele astea?ceva...cumva...?toate cele bune
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
arschery



Data înscrierii: 01/Iul/2011
Mesaje: 2

MesajTrimis: Vin Iul 01, 2011 8:24 pm    Titlul subiectului: Salut Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua,
vreau sa va rog sa ma sfatuiti in alegerea unei multifunctionale inkjet, vreau sa aiba fax, scaner,etc. si sa fie wireless.
Ma intereseaza sa aiba o autonomie decenta a cartuselor care sa fie usor de reincarcat, capul de printare sa fie pe cartus, daca se infunda sa-l pot schimba usor, din cand in cand vreau sa scot si ceva poze cu ea, nu la nivel profi dar la calitate ok pentru homeuse.
Eu ma gandeam la un C410b sau HP Officejet 6500 Wireless, dar nu sunt cunoscator.
Apreciez suportul dumneavoastra.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
George D



Data înscrierii: 01/Oct/2011
Mesaje: 2

MesajTrimis: Sâm Oct 01, 2011 12:32 pm    Titlul subiectului: reset chip hp 364 Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua ,
este posibil sa aduceti asa ceva?
http://****alibaba****/showroom/reset-chip-for-hp-364.html
sau asta
http://****ec21****/offer_detail/Sell_Refillable_ink_cartridge_and--8142993.html#
ar folosi multora care au cartuse hp 364. ar rezolva total problema cu cipul cartusului 364 de la hp. tot in ultimul link sunt si chip reseter pentru toate tipurile de imprimante ( probabil ar scadea drastic vanzarile de cartuse dar cineva tot le va aduce). eu nu pot cumpara de acolo pt ca nu imi da o bucata doar. multumesc si nu va mai bat la cap cu alte intrebari.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
coco07



Data înscrierii: 15/Dec/2009
Mesaje: 20

MesajTrimis: Vin Oct 07, 2011 8:34 pm    Titlul subiectului: csrtuse resetabile Răspunde cu citat (quote)

Salut ! am si eu o intrebare. Cartuse resetabile HP 364 se gasesc pe undeva ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
George D



Data înscrierii: 01/Oct/2011
Mesaje: 2

MesajTrimis: Dum Oct 09, 2011 4:05 pm    Titlul subiectului: Re: csrtuse resetabile Răspunde cu citat (quote)

coco07 a scris:
Salut ! am si eu o intrebare. Cartuse resetabile HP 364 se gasesc pe undeva ?

In Romania nu se gasesc inca. se gasesc in schimb in link urile de mai sus/ am incercat eu cu un ciss dar nu merge datorita cipurilor imprimanta hp b209a
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community