Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Demontare cap imprimare Epson SX110

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mannion



Data înscrierii: 05/Mai/2009
Mesaje: 47
Locație: Suceava

MesajTrimis: Mie Sep 14, 2011 6:26 am    Titlul subiectului: Demontare cap imprimare Epson SX110 Răspunde cu citat (quote)

Știe cineva cum se demontează un cap de imprimare la un Epson SX110? Dacă da, rog să posteze procedura, eventual cu poze sau filmulețe. Mulțumesc anticipat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mannion



Data înscrierii: 05/Mai/2009
Mesaje: 47
Locație: Suceava

MesajTrimis: Mie Sep 14, 2011 4:00 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am reușit să-l demontez în cele din urmă. Pentru cine dorește pot atașa poze ca să se știe ce și cum.
După ce l-am montat la loc, a apărut o altă problemă: nu-mi mai recunoaște cartușele autoresetabile. Le-am scos de nenumărate ori și nu vrea să le mai recunoască. În plus, după ce introduc cartușele la locul lor, mută capul de printare în partea stângă și-l reține acolo minute bune - lucrul acesta nu-l făcea înainte. Când se duce capul de printare la locul lui (în dreapta) apare mesajul că nu sunt compatibile cartușele.
Să fie de vină cartușele sau a pățit ea ceva?


Ultima modificare efectuată de către mannion la Mar Sep 20, 2011 6:35 am, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zzozzo
Site Admin


Data înscrierii: 12/Ian/2009
Mesaje: 324
Locație: Arad

MesajTrimis: Lun Sep 19, 2011 11:16 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ati incercat si cu un alt set de cartuse (fie ele si compatibile, ca tot sunt sub 10 lei/buc.) ca sa vedeti daca se comporta la fel?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mannion



Data înscrierii: 05/Mai/2009
Mesaje: 47
Locație: Suceava

MesajTrimis: Mar Sep 20, 2011 6:44 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am cumpărat un cartuș negru compatibil și nu-l recunoaște. A plecat în service.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mannion



Data înscrierii: 05/Mai/2009
Mesaje: 47
Locație: Suceava

MesajTrimis: Lun Sep 26, 2011 10:25 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După ce s-a rescris firmware-ul în service, i-am făcut o probă și funcționează foarte bine.
Se pare că i-a făcut totuși bine curățarea capului: imprimă excelent, ca nouă.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mannion



Data înscrierii: 05/Mai/2009
Mesaje: 47
Locație: Suceava

MesajTrimis: Joi Oct 13, 2011 10:21 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din nefericire, minunea n-a ținut prea mult. A trebuit s-o desfac pentru că nu tipărea bine, iar acum nu mai recunoaște cartușele, chiar noi. Cum aș putea rescrie firmware-ul? Pe site-ul oficial nu este. Se poate descărca de undeva?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community