Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

MG 5150 cipuri curioase ?

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
cipceltare



Data înscrierii: 04/Feb/2012
Mesaje: 1

MesajTrimis: Sâm Feb 04, 2012 6:30 pm    Titlul subiectului: MG 5150 cipuri curioase ? Răspunde cu citat (quote)

Mi-au trebuit 2 zile ca sa-mi dau seama ca cipurile de pe cartusele refilabile pentru MG5150 au probleme. Le recunoaste dar textul este tremurat aleatoriu ca randuri pe pagina. Deoarece imprimanta am luat-o direct cu refilabile am crezut initial ca este stricat capul. Nu era si scotea la fel si pe o alta MG5150. Am crezut ca e cerneala si am schimbat-o cu INTEK. Intr-un tarziu am facut rost de cartuse originale si minune, merge perfect. Ahh sa nu uit, la printare duplex dadea erori cam una din 2 din 3 pagini ce ramaneau blocate in interior. Poate cineva sa-mi recomande alte cipuri verificate ca sigure ? A mai patit cineva asta ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Mar Feb 07, 2012 3:20 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare stimate coleg "cipceltare"...la modelul asta de multifunctional, dupa refilare, nu exista, in meniul aparatului functia de aliniere cap de printare sau aliniere cartuse sau ceva de "genul"... ?
pana sa caut pe net, am crezut ca este un model nou de lexmark sau HP...cu cartuse care nu sunt re-manufacturabile...la "canoanele" astea de model nou, cu cartuse :
PGI-525PGBK
CLI-526BK
CLI-526C
CLI-526M
CLI-526Y
o sa mai treaca ceva timp pana cand vreun "chinez" le va da de cap
sunt cateva modele, olecutza mai vechi aparute, la care, daca aveti rabdare la cautarea pe net, veti gasi ceva echivalent ca refill si alte informatii tehnice...poate, intre timp, va apare si vreun chip resetter pt tipul asta de cartuse sau vreo metoda dibace de pacalire romaneasca a chipului de pe cartuse...
pana atunci, folositi cu incredere, ceea ce va este pus la dispozitie in linkul de mai jos:
http://****mediatec.ro/consumabile-si-toner--Canon--PIXMA%20MG%205150.html?gclid=CIL2hoDZiq4CFcVN3god9ltS5Q#models
respectele mele si spor la listare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tudor



Data înscrierii: 21/Ian/2010
Mesaje: 133
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mar Feb 07, 2012 7:45 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Resetatorul pentru pgi525,cli526 e disponibil pe piata de cateva luni.

Poti face refill cartuselor originale (se preteaza cel mai bine la refill), iar resetatorul te costa in jur de 122 ron comandat din Anglia (ajunge in 5-7 zile): http://****octoink.co.uk/products/Canon-CLI%252d526%7B47%7DPGI%252d525-Redsetter-%5BUSB%5D.html

Sper ca nu e o problema ca postez link catre acest site (din nou...), dar am comandat de doua ori de aici si au o servire ireprosabila.

P.S.
Ca fapt divers... resetatorul pe care l-am cumparat eu din Romania pentru pgi520,cli521 (ceva chinezarie, ca toate celelalte, de altfel) poate reseta si cipurile Inktec compatibile.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Feb 07, 2012 10:47 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nicio problema daca postam orice fel de link al oricarei firme, cata vreme serveste topicului. Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community