Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

refill hp d7360

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
twindaniel



Data înscrierii: 26/Oct/2010
Mesaje: 41

MesajTrimis: Sâm Feb 25, 2012 8:38 pm    Titlul subiectului: refill hp d7360 Răspunde cu citat (quote)

inainte de toate vreau sa le multumesc tuturor celor care acorda o parte din timpul lor pentru a ajuta pe cei care intampina dificultati in refilarea cartuselor.in legatura cu d7360 as vrea sa va intreb daca refilati cartusele No 363 sau le cumparati avand in vedere pretul mic al acestora. imprimanta blocheaza printul in momentul in care se termina un cartus, poate totusi exista cineva care a avut tangenta cu o astfel de imprimanta. va multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Dum Feb 26, 2012 9:41 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare.
1. pentru cerneala si cartuse:
http://****mediatec.ro/consumabile-si-toner--HP--PhotoSmart%20D%207360.html#models
2. exista si cartuse cu chip autoresetabil(set de cartuse, nu se vinde la bucata) pe care le poti incarca cu cerneala de mai sus, care isi fac "treaba" cand le montezi (dupa refill) in aparat...parerea mea este sa achizitionezi un set de astfel de cartuse si ai scapat de povara mesajelor, a nivelelor de cerneala si a faptului ca te poate lasa oricand o culoare daca nu ai la indemana ce iti trebuie.
3. "spilul" este calitatea cernelii cu care faci refilul la cartusele cu chip autoresetabil...nu te bucura la un pret de 8-10 ron pt o sticluta cu cerneala...eu am patit-o...a trebuit sa desfund toata "tevaraia" din imprimanta si abia i-am dat de cap;si, mai ales, marea problema a cernelurilor este faptul ca nu se prea gaseste oriunde cerneala light(cyan si magenta);
4. mai exista posibilitatea unui sistem CISS(mai scum, evident) care se monteaza destul de usor.
spor la treaba.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
twindaniel



Data înscrierii: 26/Oct/2010
Mesaje: 41

MesajTrimis: Lun Feb 27, 2012 2:44 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

multumesc mult pentru sfaturi. o zi buna
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community