Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

lamela normala si dr. blade

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Baha



Data înscrierii: 24/Ian/2012
Mesaje: 12

MesajTrimis: Lun Mar 19, 2012 2:56 pm    Titlul subiectului: lamela normala si dr. blade Răspunde cu citat (quote)

as vrea sa stiu care este diferenta dintre ele.. deoarece vreaus a imi comand si lamela...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Sâm Mar 31, 2012 9:18 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare.
1. Doctor Blade : Lamela de metal sau cauciuc localizat langa rola magnetica, controleaza cantitatea de toner de pe rola magnetica si incarcatura statica a tonerului.
2. Wiper blade: Lamela de stergere(curatare) a cilindrului foto(OPC drum);
despre ce cartus vrei sa afli mai multe amanunte.....?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Baha



Data înscrierii: 24/Ian/2012
Mesaje: 12

MesajTrimis: Sâm Mar 31, 2012 9:52 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma interesa pentru hp cp2025 .. Vreau sa reincarc cartusele dar sa traga si bine ca pana acum cand am reincarcat la alte imprimante scrisul era din ce in ce mai sters .. Si as vrea sa schimb toate componentele din el cand reincarc..
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Sâm Mar 31, 2012 10:06 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://****youtube****/watch?v=mjF57ZROKsk
grija la curatarea componentelor si la remontarea lor, dupa refilul cu toner...sa folosesti "clapacioace" cum le zic eu, adica manusi de cauciuc de unica folosinta, d'alea medicinale...sa auzim numai de bine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Baha



Data înscrierii: 24/Ian/2012
Mesaje: 12

MesajTrimis: Sâm Mar 31, 2012 10:17 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

dar vad ca aveti doar cilindru foto si tonere pentru schimb.. as avea nevoie si de rola magnetica si wiper dr blade.... ce vroiam sa va mai intreb tonerul acesta care este pe site este de calitate?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tudor



Data înscrierii: 21/Ian/2010
Mesaje: 133
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Sâm Mar 31, 2012 3:44 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Toate produsele pe care le-am comandat de la Mediatec au fost de calitate, atat pentru laser, cat si pentru inkjet.

De ce vrei sa schimbi toate piesele?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Dum Apr 01, 2012 10:45 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

poate vrea sa remanufactureze cartusul, nu doar sa il refileze...si, cum cartusele color cat si cel negru de la imprimantele laser color sunt pretentioase ca manopera...are dreptate colegul; sau, poate cartusul sau cartusele au fost de mai mult de 2 ori refilate si calitatea printului a scazut simtitor fata de cum isi faceau treaba prima data in functionare...adevarul ca eu as schimba (la fiecare cartus de la imprimantele laser color) dr.blade, cilindrul si pcr-ul(la a treia refilare)...asta pe langa o curatare temeinica a cartusului la interior si cu multa grija la contactele electrice ale cartuselor.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Baha



Data înscrierii: 24/Ian/2012
Mesaje: 12

MesajTrimis: Lun Apr 02, 2012 11:17 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

printez mult pe hartie groasa .. si am impresia ca se duce repede rola magnetica deoarece printeaza mai greu cand ii dau la hartie groasa...
dupa ce am facut primul refill a printat ok vreo 300 de pagini, apoi a inceput sa fie culoarea mai deschisa intr o parte si chestii de genu asta..
eu am nevoie sa fie si de calitate putin deoarece fac etichete de vin s.a.m.d.
din ce am citit pe forum rola magnetica e de vina pentru asta.. se duce miezul magnetic mai ales ca printez pe hartie groasa
Apropo.. nu gasesc rola magnetica pt hp cp2025 Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Lun Apr 02, 2012 8:00 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pai hartia groasa are si "puf" de hartie mai mare...ala se aduna la lamela wipper blade si face probleme....cu hartie mai groasa ai sanse mai mari sa fortezi si componentele mai sensibile de la partea mecanica a imprimantei(bucse, distantieri, etc)...rola pt cartusul tau gasesti daca dai o cautare pe "goagal" si scrii rola pentru cartus .....cum are indicativul lui...si mai gasesti si alte componente.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community