Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Cartuse HP 337 arse

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
edy031977



Data înscrierii: 20/Oct/2008
Mesaje: 2

MesajTrimis: Lun Oct 20, 2008 10:54 am    Titlul subiectului: Cartuse HP 337 arse Răspunde cu citat (quote)

am o multifunctionala HP C4180 si mi-a ars doua cartuse originale HP 337
Ce ma sfatuiti?Imprimanta nu mai e in garantie.Sunt cartusele proaste sau imprimanta e de vina ?Nu mai imi vine sa dau 1 mil sa fac noi experimente cu alt cartus nou.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Oct 21, 2008 8:27 am    Titlul subiectului: Re: Cartuse HP 337 arse Răspunde cu citat (quote)

edy031977 a scris:
am o multifunctionala HP C4180 si mi-a ars doua cartuse originale HP 337
Ce ma sfatuiti?Imprimanta nu mai e in garantie.Sunt cartusele proaste sau imprimanta e de vina ?Nu mai imi vine sa dau 1 mil sa fac noi experimente cu alt cartus nou.


Cateva lamuriri suplimentare te rog:

1. Pana ti-a ars cartusele astea, ti-a mai ars si altele? Sau pana acum ti-a mers bine.

2. De cat timp ai imprimanta? (trebuie sa fie de peste un an, de vreme ce zici ca nu mai e in garantie)

3. Cartusele ti se ard in timpul utilizarii, sau nu apuci decat sa le bagi in imprimanta si inainte de a tipari ceva, ele se "prajesc"

Raspunde pe rand, numerotand si tu raspunsurile, si una peste alta da mai multe detalii, cat mai multe. Ca asa, iti dai seama cum faci? Laughing Zici ceva de genul: "Mi se arde becul. Oare e de vina becul sau soclul de la bec?" Deci, mai multe amanunte pls.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
edy031977



Data înscrierii: 20/Oct/2008
Mesaje: 2

MesajTrimis: Mar Oct 21, 2008 1:30 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imprimanta o am de peste 2 ani
Mi-au mers primul rand de cartuse , umplute de cateva oriPrimul cartus negru s-a ars dupa ce l-am incarcat de vreo 3 ori , si al doilea s-a ars dupa vreo 2 luni de functionare (cartus original).Imprimanta nu o folosesc f.des.
Am inteles de la un service ca nu e de la imprimanta si ca ar fi de la cartuse ( omul respectiv nu a vazut imprimanta) , dar asta a fost raspunsul lor.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Oct 21, 2008 1:33 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Inseamna ca suntem in fata a doua posibilitati distincte:

1. Ai ghinion teribil

2. Tiparesti tu rar, dar cand tiparesti dai mai mult de 10 pagini (text) sau 2~3 full color fara pauza, fortand cartusul.

Eu zic sa iti iei inca un cartus dar nu-l folosi decat dupa ce citesti ce sctie aici in primele 2~3 posturi, ok?
http://****mediatec.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=3

TINE-NE LA CURENT NEAPARAT!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community