Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Nu mai recunoaste cartusele Canon Pixma MP495

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
danturcan



Data înscrierii: 19/Iul/2011
Mesaje: 2

MesajTrimis: Mar Iul 19, 2011 3:33 pm    Titlul subiectului: Nu mai recunoaste cartusele Canon Pixma MP495 Răspunde cu citat (quote)

Am un Canon MP495. AM incarcat cartusele o data. Au mers pana s-au golit din nou, le-am mai incarcat o data, iar acum nu mai functioneaza multifunctionala, nici scannerul, nici imprimanta. Imi apare E05 pe display. Ce trebuie sa fac????
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Mar Iul 19, 2011 8:06 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare.scoate cartusele din locasele lor, curata contactele fiecarui cartus cu alcool isopropilic, curata si contactele unde se introduc cartusele tot cu acelasi tip de alcool, incarca cartusele conf.instructiunilor de refill si introdu cartusele in locasul lor.dupa care tii apasat butonul stop/cancel(cel cu triunghi rosu intr-un cerc) timp de minim 5-60secunde si apoi vezi rezultatul la afisajul aparatului.daca tot apare eroarea E5 inseamna ca unul dintre cartuse este defect.ca sa vezi care este defect ar trebui sa ai cartuse valide dpdv electric, chiar daca sunt goale.sau verifica ce mesaj iti da aparatul cand incerci sa listezi ceva(sa listezi, nu sa scanezi) si software-ul imprimantei iti afiseaza care cartus este cu probleme.dupa ce identifici cartusul cu probleme il inlocuiesti.grija mare cu ce tip de cerneala faci refill si la faptul de a nu atinge contactele cartuselor si nici capul lor de scriere(duzele).bafta si asteptam raspuns despre problema ta.numai bine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
danturcan



Data înscrierii: 19/Iul/2011
Mesaje: 2

MesajTrimis: Vin Iul 22, 2011 2:36 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am curatat cartusele cu alcool isopropilic. am curatat si lacasul in care intra. apoi am incercat sa listez ceva si mi-a zis ca ambele cartuse sunt defecte...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
zzozzo
Site Admin


Data înscrierii: 12/Ian/2009
Mesaje: 324
Locație: Arad

MesajTrimis: Vin Iul 22, 2011 3:52 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

daca tot E5 apare, atunci e cartusul defect... (eu am prins un PG-510 cu E5, adica cel negru, si s-a rezolvat prin... inlocuire)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
blonduradu



Data înscrierii: 29/Sep/2011
Mesaje: 10

MesajTrimis: Joi Sep 29, 2011 4:21 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am avut si eu aceasi problema si miam cumparat alta nu am mai stiut ce sa ii fac!






________________________________

Tratament impotriva caderii parului
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
viorel.20cm



Data înscrierii: 15/Sep/2010
Mesaje: 166
Locație: Rm.Valcea

MesajTrimis: Joi Sep 29, 2011 5:20 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nu trebuia sa achizitionati alt echipament,daca erau cartusele defecte..
sau a-ti optat pentru un model mai fiabil de la canon..?
eu lucrez in domeniu,si ma intereseaza ce model a-ti luat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community