Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Demontare cap printare Canon Pixma IP 3000

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
MIRCEASIDA



Data înscrierii: 27/Noi/2011
Mesaje: 1

MesajTrimis: Dum Noi 27, 2011 7:06 pm    Titlul subiectului: Demontare cap printare Canon Pixma IP 3000 Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua ,

Am o imprimanta Canon Pixma IP 3000 de mai multi ani , am tiparit saptamanal o pagina cu toate culorile si nu am avut probleme cu ea . In timp ce imprimam cateva pagini de documente ( in negru ) pe una din pagini a aparut textul partial , ca si cand era terminata cerneala din cartus . Cartusul era plin pe jumatate . Am schimbat cartusul si tot nu am putut tipari in negru nimic . Cum pot demonta capul de printare pentru al spala cu alcool izopropilic .
Va rog sa-mi spuneti cat mai amanuntit cum sa procedez .
Cu deosebita stima

Mircea
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tudor



Data înscrierii: 21/Ian/2010
Mesaje: 133
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Dum Noi 27, 2011 9:04 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce cartuse/cerneala folosesti?
Nu e obligatoriu sa fie capul de imprimare infundat. Poate fi iesit din pompa sau infundat tubul ce serveste capul de imprimare negru.

Inainte de a desface capul de imprimare verifica daca functioneaza bine pompa:



Ia o seringa+ac si picura aici apa distilata pana balteste. Daca nu balteste, sau se goleste in cateva secunde, atunci e iesit tubul ce duce la pompa.
Daca nu se goleste buretelul in cateva secunde, inchide capacul imprimantei, da-i un ciclu de curatare si verifica din nou pad-ul. Daca mai e apa pe buretel atunci e infundat tubul ce duce la pompa. Daca s-a golit de apa atunci probabil e capul vinovat si-ti recomand sa citesti aici: http://****nifty-stuff****/forum/viewtopic.php?id=241
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community