Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

EROARE DE CERNEALA CARTUS 363-HP-C5180
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
florinel



Data înscrierii: 12/Iul/2008
Mesaje: 15
Locație: TECUCI

MesajTrimis: Joi Mai 14, 2009 2:31 pm    Titlul subiectului: IMPRIMANTA CU SURPRIZE :(( Răspunde cu citat (quote)

Nu am mai reusit sa ii fac nici o setare ptr ca acum imi da eroarea 0xc18a0107 care nu vrea sa dispara in nici un fel si nu imi da voie la nici o alta comanda . Daca gasesc ceva va anunt.Momentan am cumparat o imprimanta hp 1560 la 100 ron dar face un zgomot de spui ca se rupe in doua.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
florinel



Data înscrierii: 12/Iul/2008
Mesaje: 15
Locație: TECUCI

MesajTrimis: Joi Iul 09, 2009 11:26 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna ! nu a mai aflat nimeni nimic de eroarea mea ?
poate ma ajutati sa gasesc o solutie pana la urma. Am la ea acum cartuse originale si tot da eroare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Outfit-IT&C



Data înscrierii: 17/Dec/2007
Mesaje: 5

MesajTrimis: Joi Oct 08, 2009 5:15 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

e in engleza rezolvarea. sper ca ajuta Smile

1. Press and release the right arrow button until the display says “System Configuration Menu”. (on C8100 use Touch Screen)
2. Press and release the “OK” button.
3. Display should say “Hardware failure status”. If not there already, Arrow Key over to “Hardware failure status”,
4. Press and release the “OK” button.
5. Display should say “Hardware failure status: Clear. Press OK to clear”.
6. Press and release the “OK” Button. Message changes to “Hardware failure status Cleared. Press Cancel to continue”.
7. Press and release the “CANCEL” button as many times as necessary, so that, either the “Welcome to Photosmart Express” screen appears, or, the “Ink System Failure” screen appears. PLEASE DO NOT TRY TO PRINT AT THIS STAGE.
8. Using the Power Button, turn the unit OFF and unplug the power cable from back of the printer and wall outlet.
9. Wait 30 seconds for the power to get discharged and then plug the power cable into the wall outlet first and then into the back of the printer
10. Turn the unit on. The printer may display message “USE POWER BUTTON TO SHUTDOWN THE PRINTER” followed by “PRESS OK TO CONTINUE”. Press OK.
11. If the printer has already initialized, then go to the next step. If not, the printer will start the “ONE TIME INK INITIALIZATION PROCESS”. Allow this process to complete and do not interrupt. Once the initialization process is complete, the printer will print out a Diagnostic Page.
12. To verify printer functionality print a SELF TEST PAGE. If SELF TEST prints, then printer is ready for use or Software Installation.
13. If the error is still there, or reoccurs replace the unit.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
florinel



Data înscrierii: 12/Iul/2008
Mesaje: 15
Locație: TECUCI

MesajTrimis: Vin Feb 26, 2010 3:22 pm    Titlul subiectului: ASTEPT UN SFAT Răspunde cu citat (quote)

M-a sfatuit cineva sa intru pe suport Hp cu problema mea despre eroare iar raspunsul celor de la HP a fost ,,este o problema de hard si sa vb cu la firmele care se ocupa de asa ceva. Am sunat la 3 firme din orase diferite iar ei mi-au spus acelasi lucru, ca daca imprimanta nu e in garantie sa cumpar eu placa imprimantei separat costa cat o imprimanta noua. Desi eu stau cu imprimanta de mai bine de 1 an cu ea ca bibelou si acum aflu ca de fapt problema e de la hard deci un hard nu are voie sa pice atat de repede nu ? Voi ce spuneti cum ar treb sa procedez? oare hard-urile nu au o garantie mai mare decat cea oferita de magazine la cumpararea imprimantei (1 an).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Mar 01, 2010 8:38 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1. De ce ai stat un an pana sa apelezi la HP? Daca apelai mai repede, nu erai in garantie?

2. Nu au mai mult de un an garantie. Tot atat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
aurelia



Data înscrierii: 17/Mai/2010
Mesaje: 6
Locație: brasov

MesajTrimis: Lun Mai 17, 2010 5:04 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salutare Smile

Tin sa va multumesc pentru detaliile erorii de cerneala cu pricina pentru HP Photosmart C5180. Datorita voua am reusit sa imi resetez imprimanta singura si nu am mai platit 30 de lei pentru o vizita de cateva minute la service Cool De mai bine de un an ma chinui cu ea... A inghitit mai multi bani decat eu Laughing Prima data cand am reincarcat cartusul (cel galben parca) mi s-a blocat, dar s-a blocat in felul in care in service nu mi l-au putut repara. Se stricase capul de printare parca... nu mai stiu... Oricum, m-am facut cu o imprimanta noua dupa cateva luni.
Am reusit sa incarc si eu cartusele de cateva ori la aceasta, totul a fost ok. Am in schimb deja 3 randuri de cartuse... Imi deschid depozit cred Laughing
Curiozitate..... pot refolosi cartusele pe care le am?! Ma gandesc la schimbare a de chipului desigur ca imprimanta e un mic geniu hp Twisted Evil Sau ma apuc de vandut cartuse la mana a 2a?! Hmmmm nu ar fi rea ideea, mai castigam un ban Laughing

O seara buna
Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Mai 17, 2010 5:10 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

aurelia, daca au stat multa vreme "pe dreapta", cartusele oricum s-au uscat sau in cel mai bun caz s-au "innoroiat" cu cerneala devenita mai densa din cazua procesului de evaporare a resturilor ramase prin burete... deci nu cred ca le mai poti refolosi cine stie ce...

Ideea e buna cu reincarcarea si refolosirea (comercializarea) cartuselor vechi, dar trebuie sa inveti sa le speli pe interior, pentru a inlatura problema mentionata in paragraful anterior. Cool

Multumim de aprecieri, aici asta facem, si anume ne unim intr-un front comun pentru a oferi tuturor celor interesati o baza de date cat mai vasta care sa detroneze orice incercare de suprematie a cartuselor originale in fatza conceptului de reciclare a acestora.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
aurelia



Data înscrierii: 17/Mai/2010
Mesaje: 6
Locație: brasov

MesajTrimis: Lun Mai 17, 2010 5:18 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eeeeeee ma apuc de spalat Laughing
cartusele sunt de anul trecut si acum 2ani. nu prea stiu eu multe.... da cel putin un set ar putea un doritor sa le refoloseasca, mai ales daca mediatec poate oferi cerneala pentru toate cele sase Cool cipul nefiind cunoscut de alta imprimanta, ar fi ok sau nu?!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Mai 17, 2010 5:21 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vorba vine chip.... nu e chiar chip. Dar asa e, ai dreptate. Ofera-le in sectiunea "Piata print&copy" Idea
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
aurelia



Data înscrierii: 17/Mai/2010
Mesaje: 6
Locație: brasov

MesajTrimis: Lun Mai 17, 2010 5:44 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Zis si facut. Multumesc frumos Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community