Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

probleme HP C4280 si cartus negru 350!!!!

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
sarmalutzaParty



Data înscrierii: 27/Sep/2008
Mesaje: 2

MesajTrimis: Sâm Sep 27, 2008 2:42 pm    Titlul subiectului: probleme HP C4280 si cartus negru 350!!!! Răspunde cu citat (quote)

am o pb cu un HP C4280...mi-am luat-o cam acu 2 luni..si mi s-a terminat cartusu negru HP350...l-am incarcat dar cand il bag in imprimanta imi zice ca nu-l recunoaste si am cumparat unu nou si p acesta il recunoaste...stiti cumva dc tine minte seria de la cartus??am auzit ca ar exista o baterie in imprimanta si dc o scot as reseta-o..ma puteti ajuta??
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Sep 29, 2008 12:17 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1. Lasa-l cca 2 ore scos din priza, vezi daca tot nu-ti recunoaste nici pe urma cartusul.
2. Incearca sa reinstalezi softul imprimantei, dupa ce ii dai un delete in prealabil desigur.
3. Aici e link-ul catre localizarea bateriei la o alta multifunctionala HP, s-a discutat pe forum: http://****mediatec.ro/phpBB2/viewtopic.php?p=720&sid=0e20332f6e6e477e4d9add16920e9195

Stim de problema asta, apare uneori la al doilea refill, primul in general merge fara probleme.

Tine-ne la curent.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sarmalutzaParty



Data înscrierii: 27/Sep/2008
Mesaje: 2

MesajTrimis: Sâm Oct 04, 2008 12:10 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

bateria inca nu am gasit-o..o sa mai caut prin ea:D..faza cu scosu din priza si instalat iar softu nu merge..dc mai aveti si alte solutii l astept..o zi buna
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Oct 06, 2008 8:20 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ca sa te lamuresti daca problema e din firmware-ul imprimantei sau din ceva din ce e instalat pe calculator, muta imprimanta pe un alt PC, la un prieten, vecin, etc, si vezi daca prezinta acelasi fenomen.

Daca nici reinstalata la un alt calculator nu merge, inseamna ca e in imprimanta "memoria" cartusului golit, deci trebuie cautata o metoda de resetare la imprimanta - rescriere epprom, intrerupere alimentare cu baterie interna (daca este), etc.

Macar delimitam aria de efort.

Tine-ne la curent.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
volcinsche



Data înscrierii: 10/Iul/2009
Mesaje: 77

MesajTrimis: Mar Iul 14, 2009 12:01 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am si eu o multifunctionala HP J5780 si azi am refilat pt prima data cartusul negru 350 XL, pana acum le-am cumparat oiginale, mai era in el cam 20 %, am pus o sticluta de 20 ml, cand am vrut sa extrag din el 1 ml, dupa cum spun instructiunuoe, nu a iesit nimic, am incercat de mai multe ori dar nu a iesit cerneala. Se poate sa aiba ceva dispozitivil in care se prinde cartusul?
L-am pus in imprimata asa si deocamdata merge.
Multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community