Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

refill HP C9351A

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
alexcali85



Data înscrierii: 20/Oct/2008
Mesaje: 2
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun Oct 20, 2008 10:03 am    Titlul subiectului: refill HP C9351A Răspunde cu citat (quote)

salut,
am aceeasi problema cu mai multe imprimante (multifunctionale), printre care un HP Deskjet F2180.
mi s-a terminat cartusul negru, care in acest caz este un HP C9351A si am facut refill (cu o seringa cu ac).
am mai facut acest lucru si am avut rezultate bune, adica a functionat.
acum insa, nu-mi mai imprima deloc cu acest cartus.
am dat cleaning-uri peste cleaning-uri, am sters cartusul cu vata cu spirt, l-am lasat in apa fierbinte si tot nimic... cateodata imi tipareste, dar foarte slab si cu dungi, dar apoi, iar nimic...
sa fie de vina tusul pe care l-am folosit? in acest caz, este un tus pt C8727, C6656, C8765, C8667. dar atunci, de ce a mers data precedenta?
ce ma sfatuiti sa fac?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Oct 21, 2008 8:21 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Greseala este refillul repetat doar cu acul. Refillul se face cu kit-ul de refill, unde este un soclu destinat acestei operatiuni si care are rol de a permite, printr-o deschizatira cu etansare in dreptul duzelor, fortarea prin extractie a unei cantitati de cerneala exact in sensul firesc de iesire.

Pare complicat, dar in esenta nu ai respectat instructiunile de refill. Nu respecti instructiunile, patesti asa, in timp.

Instructiunile pentru cartusul negru imprimanta HP DeskJet F 2180, vezi aici: (dar le ai in kit-ul de refill, cu conditia sa-l cumperi) http://****mediatec.ro/InkTec_pic/hpi-0005d.pdf

Asa sunt si pentru cartusul de la imprimanta ta de azi, si pentru toate dealtfel, si pe site-ul nostru in format pdf, la unele si instructiuni video, dar mai precis in kit, in forma de... hartie! Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alexcali85



Data înscrierii: 20/Oct/2008
Mesaje: 2
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mar Oct 21, 2008 10:48 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ok, multumesc pt raspuns.
atunci mai am o intrebare...
chestia asta am patit-o la 2 multifunctionale: una HP de care am mentionat mai sus si alta Canon (nu mai stiu exact tipul, dar cartusul seamana cu cel de la HP-ul mentionat mai sus).
intrebarea e: imi trebuie cate un kit de refill pt fiecare?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Oct 21, 2008 1:22 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

TE ROG CAUTA IMPRIMANTA TA PE ****mediatec.ro direct din partea stanga dupa producator, ori pas cu pas - inkjet, marca, denumire. Vei vedea ca pentru fiecare imprimanta este afisat atat tipul de cartus care il deserveste cat si ce kit de refill se utilizeaza.

Canon sigur nu are acelasi kit de refill ca si HP.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community