Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Problema Multifunctional Hp Photosmart C4280

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
shadow_4u



Data înscrierii: 27/Mai/2008
Mesaje: 1

MesajTrimis: Vin Oct 24, 2008 1:08 pm    Titlul subiectului: Problema Multifunctional Hp Photosmart C4280 Răspunde cu citat (quote)

salut , am si eu o problema cu imprimanta Sad de cateva zile imi da o eroare : Print Cartridge(s) missing or not detected la cartusul color 351 , precizez ca imprimanta are cam 5 luni de cand am cumparat-o . Cartusul negru 350 l-am refilat de 2 ori cu o trusa de refill cumparata de la voi , mi-a mers dar cartusul color nu a fost niciodata incarcat si nici nu prea a fost folosit , cred ca mai tus cat pt 15-20 de pagini , dar nu inteleg de ce imi zice ca nu il gaseste ..... l-am scos , l-am bagat , l-am invartit , nu stiu ce sa le mai fac Crying or Very sad

vreo idee?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Vin Oct 24, 2008 4:25 pm    Titlul subiectului: Re: Problema Multifunctional Hp Photosmart C4280 Răspunde cu citat (quote)

shadow_4u a scris:
salut , am si eu o problema cu imprimanta Sad de cateva zile imi da o eroare : Print Cartridge(s) missing or not detected la cartusul color 351 , precizez ca imprimanta are cam 5 luni de cand am cumparat-o . Cartusul negru 350 l-am refilat de 2 ori cu o trusa de refill cumparata de la voi , mi-a mers dar cartusul color nu a fost niciodata incarcat si nici nu prea a fost folosit , cred ca mai tus cat pt 15-20 de pagini , dar nu inteleg de ce imi zice ca nu il gaseste ..... l-am scos , l-am bagat , l-am invartit , nu stiu ce sa le mai fac Crying or Very sad

vreo idee?


Esti offtopic, aici e rubrica de copiatoare. raspund dar mut pe urma subiectul la inkjet "Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri, filme (video) refill".

S-a mai discutat pe forum, cauta un pic, am gasit aici:
http://****mediatec.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=163
dar mai ales aici
http://****mediatec.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=172
unde am mentionat ca sunt destul de dese cazurile in care dupa un refill clacheaza cartusul... Crying or Very sad
Inca nu este solutie pentru problema, Inktec mentine kit-urile in vanzare pt ca oricum e mai bine sa poti refilla din doua in doua goliri, deci la tot al doilea refill, decat sa trebuiasca sa cumperi cartus nou de fiecare data.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community