Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Cartuse compatibile pentru Brother DCP 115

 
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
virgil buzdugan



Data înscrierii: 29/Iun/2011
Mesaje: 1

MesajTrimis: Mie Iun 29, 2011 11:13 am    Titlul subiectului: Cartuse compatibile pentru Brother DCP 115 Răspunde cu citat (quote)

In cursul anului trecut am cumparat in mai multe randuri cartuse compatibile pentru Brother DCP 115. La inceput am crezut ca se consuma mai repede, dar am constatat ca de fapt ele curg pe la garnitura de insertie in seringa imprimantei. Unele curg imediat, altele dureaza o perioada. Astfel, ultima oara am optat pentru cumpararea unui cartus galben original care nu a curs, celelalte fiind compatibile si pline. Acum am avut din nou neplacuta surpriza sa constat ca si cartusul cyan a curs. As vrea sa stiu daca Mediatec isi asuma in vreun fel acest tip de incompatibilitate si ce ma sfatuiti sa fac pentru a rezolva problema.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Iun 29, 2011 2:19 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Evident ca daca un cartus curge sau nu printeaza numarul de pagini specificat cu acoperire 5%, Mediatec Team are obligatia legala de a primi cartusul defect si de a-l inlocui cu altul bun. Daca defectul este unul generalizat, cu atat mai mult! In acest caz Mediatec sesizeaza producatorul si cere lamuriri, retrage de pe piata loturile cu defect etcetc, complicat dar se face.

Am dat problema spre studiu si daca e cazul se va lua legatura cu clientii nostri pe aceste cartuse pentru a vedea care e situatia, si asta nu lalait ci in cel mai scurt timp posibil. Va tinem la curent, merci pentru sesizare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Vin Iul 22, 2011 3:28 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Livrarea a fost facuta la depozitul de pe Rahovei, s-a luat legatura cu dep vanzari de-acolo care va rezolva problema Dvs in cel mai scurt timp posibil. Inchid aici acest topic cu rugamintea sa continuati discutia cu reprezentantii nostri care vor lua legatura cu Dvs.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community