Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

de ce numi merge imprimanta?

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
alin789



Data înscrierii: 10/Ian/2009
Mesaje: 1

MesajTrimis: Sâm Ian 10, 2009 10:45 am    Titlul subiectului: de ce numi merge imprimanta? Răspunde cu citat (quote)

Mi-am reinacarcat tusul de curand si nu mai pot printa. Imprimanta este MP160 si cartusele de 40 negru si color 41. Cand incerc sa scot la imprimanta imi arata ca cartusele sunt de 50 si 51 ? Se poate?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Sâm Ian 10, 2009 11:11 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cand incerci sa scoti ce la imprimanta? Cand printezi?... Si iti arata...unde?... Pe ecran?...
Doamne, generatia asta ma disperati, pe langa faptul ca nu stiti scrie corect (eu va corectez din "miam" in "mi-am", "reinacarcat" in "reincarcat" samd) nici nu stiti descrie complet ceva. Ofof, mai mai!... Sad Sad Sad

Deci, ti-ai incarcat cartusele; pai aici mai spune-ne:
1. le-ai incarcat tu sau o firma?
2. le-ai incarcat cu kit de refill? Daca da, ce producator? Inktec, Inkmate, Hansol... ?

Pe urma:
1. Unde iti apare scris ca ai cartuse 50 si 51 in imprimanta? E un pop-up pe ecran, si daca da cum arata? Fa-i eventual si un printscreen si trimite-mi-l pe mail mediatecteam_arad@yahoo**** sa-l vad te rog.
3. Ai zis ca iti apare ca ai cartusele 50 sau 51 cand incerci sa scoti la imprimanta. ce inseamna asta exact, adica in limba romana? Cand dai spre imprimare? cand imprimi orice, sau doar cand dai la printat ceva color? Sau si la documente?

Oricum ar fi, fenomenul e ciudat, in mod normal ar trebui sa existe undeva o setare cand schimbi (sau reumpli) cartusul unde te intreaba ce tip de cartus ai pus, capacitate simpla sau mare, si undeva acolo s-a gresit probabil, dupa refill, cand s-au pus cartusele in imprimanta.

Inca o intrebare: dupa reumplere ti-ai instalat tu cartusele in imprimanta sau altcineva?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
robu.andrei



Data înscrierii: 22/Ian/2009
Mesaje: 27
Locație: Brasov

MesajTrimis: Vin Feb 20, 2009 3:01 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Problema poate fii de la cartuse.Poate sunt infundate.
Si daca nu ..e un topic cu RESETARE IMPRIMANTA CANON MP160 incearca si acolo.De obicei cartusle de la mp160 dupa prima reincarcare nu mai sunt recunoscute de imprimanta, si pt asta trebuie resetata.In topicul ala ai toate informatiile.Eu m-am uitat si mi-au fost de folos.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community