Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

cartus eroare

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
vicuska



Data înscrierii: 10/Ian/2009
Mesaje: 1
Locație: tg mures

MesajTrimis: Sâm Ian 10, 2009 5:58 pm    Titlul subiectului: cartus eroare Răspunde cu citat (quote)

buna , am si eu o problema am o imprimanta hp 1315 all in one -am folosit cartusele (27 negru - 28 tri color)pana ce sau epuizat cerneala am si reumplut cu cerneala acasa cu siringa pana cand sa stricat de tot cartusu , apoi am decis ca o sa cumpar un cartus nou negru dar vanzatorul a zis sa cumpar nr 56 ca e compatibil si ca acesta are mai multa cerneala decat nr 27 , da mi am dat seama ca e cu 9 ml mai multa cerneala- problema e ca imi da eroare de cartus si am dus imprimanta acolo unde am cumparat cartusu si el sa uitat la imprimant si la el a dat eroare de cartus si nu a putut sa rezolve nimic. m- ar interesa si parerile voastre si daca aveti ceva sfaturi astept cu nerabdare si va multumesc.eva Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Ian 12, 2009 9:27 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

vicuska, ti-a traversat vreodata mintea intrebarea cat de obositor poate sa fie sa citeasca cineva o fraza scrisa de tine?
Pe langa faptul ca nu desparti si folosesti gresit "s-au" si "s-a" nici nu pui semne de punctuatie corect. Stiu ca nu e forum de literatura aici, dar asta e doar o remarca de om batran, disperat de ce se intampla in lumea din jur, ofof, mai mai!... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Revenind la problema ta: Se pare ca a avut dreptate vanzatorul, vad si pe site-ul nostru ca merge cu 27, dar si cu 56, vezi aici:
http://****mediatec.ro/inkjet/1/HP/PSC_1315.html
Dar daca ar fi doar la noi pe site, hai sa zicem, insa la toata lumea e la fel. Ia uite:
http://****re-inks****/HP-original-cartridge-PSC-1315.asp
sau
http://****clubafaceri.ro/produsehot/HP+C6656AE+Ink+Black+Cartridge/
s.a.m.d...

Deci, de ce imprimanta ta nu recunoaste cartusul chiar nu-mi dau seama, cata vreme peste tot (si la caracteristicile tehnice pe care probabil le ai pe cd sau in manual) scrie la fel, adica faptul ca merge si cu 28 dar si cu 56.

Eu propun sa cumperi cartus 28 si sa ramai la acela, daca chiar iti face figuri 56, desi nu inteleg de ce o face. Sper sa nu se fi stricat altceva si sa nu-ti mai vada nici cartusul 28, atunci e problema! Tine-ne la curent te rog!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community