Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Canon Pixma MP 210
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
tool



Data înscrierii: 28/Apr/2010
Mesaje: 2

MesajTrimis: Mar Oct 12, 2010 5:45 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

teodor9 a scris:
Salut. Poate stiti careva de ce nu imi merge imprimanta dupa refill:
am canon mp 220 si am facut o reincarcare a cartuselor si nu le mai "vede"
Imi da eroarea CHECK INK E051 COL si cate o data imi da si CHECK INK E051 BLK COL, am auzit ca exista o metoda de reset sau ceva? Daca stiti va rog sa ma ajutati


Cum ai rezolvat problema?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Mar Oct 12, 2010 11:09 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare.se pare ca trebuie, cateodata, sa "dai scris" cum se spune si sa repeti.dar, din respect pentru userii mai neobisnuiti cu mesajele de eroare, citez din indicatiile unui "guru" Canon, pe numele lui Joe :
"
E2-2 No paper (ASF)
E3-3 Paper jam
E4 No ink
E5-5 The ink cartridges are not installed or a non-supported ink cartridge is installed ,
or the ink cartridges are not installed properly
E8 Waste ink absorber full, or platen waste ink absorber full

E9 The connected digital camera / video camera does not support Camera
Direct Printing
E14 The Ink cartridges whose destination are wrong
E15 Ink cartridge is not installed E16 - Ink remaining is unknown
E16 -E19 Failed to scan head alignment sheet
E22 Carriage error
E23 Paper feed error
E24 Purge unit error
E25 ASF(cam) sensor error
E26 Internal temperature rise error
E27 Waste ink absorber full or platen waste ink absorber full
E28 Ink cartridge temperature rise error -
E29 EEPROM error
E33 Paper feed position error
E35 15 USB Host VBUD over current error - USB
E37 17 Abnormal motor driver error
E40 20 Other hardware error
E42 22 Scanner error
1) With the printer powered off but connected to a power source, press the Power button while pressing and holding
the Stop/ Reset button.
2) When the Power LED is lit, press the Stop/Reset button two times while pressing and holding the Power button.
3) When releasing the Power button and the Stop / Reset button (regardless of order), the printer will move into a
service mode. (Waiting for menu selection)
4) When the LED lights in green, press the Stop/Reset button 3 times for Orange EEPROM reset.

Each time the Stop/Reset button is pressed, the LED lights alternately in
orange and green, starting with orange.)
The number of the Reset
button pressing
LED Function Remarks

3 times Orange EEPROM reset

12 or more times Returns to a menu selection

If I could be of further assistance, let me know. If this helps or solves the issue, please rate it.
Thanks, Joe
"
E mai mult decat clar ca la mesajul de eroare E5, sunt probleme fie cu faptul ca virgula contactele cartuselor/cartusului sunt murdare, fie, cel mai grav, trebuie inlocuit cartusul/cartusele(in special cel color. Si DA, multifunctionalul trebuie instalat in varianta "custom" ca altfel se vor cumpara la cartuse (in general cel color) marca Canon PG40, CL41, sau PG37, CL38 de o sa-si faca marca aceasta "planul" de vanzari doar in Romania.
Sa auzim numai de bine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dactar25



Data înscrierii: 10/Noi/2011
Mesaje: 1
Locație: buzau

MesajTrimis: Joi Noi 10, 2011 2:21 pm    Titlul subiectului: error e13 Răspunde cu citat (quote)

Sal
a, si eu o imprimanta Canon Mp 210
Am reusit sa intru in mod service dar nu reusesc sa instalez acel driver (nu-l gasesc )

Ma poate ajuta cineva cu niste informatii, de unde as putea sa-l descarc etc....

Multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community