Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Problema cu un canon ip4300

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
adorian



Data înscrierii: 05/Mar/2009
Mesaje: 5

MesajTrimis: Joi Mar 05, 2009 12:27 pm    Titlul subiectului: Problema cu un canon ip4300 Răspunde cu citat (quote)

Am o problema cu printarea la yellow si magenta.

Am printat mai multe pagini full color si a mers bine. Am scos cartusele sa mai pun cerneala, sa nu ramana fara, si le-am pus inapoi in imprimanta. Cand i-am dat sa printeze din nou nu a mai printat galben. I-am dat cleaning si deep cleaning si tot asa. Imediat dupa cleaning printa galben doar in partea din stanga si spre dreapta printa tot mai putin si numai pe margini, nu si pe mijloc (ca si cand s-ar scurge din cartus).
Am cumparat cartus Canon Cli8Y si nici asa nu a mers.
Dupa cateva cleaning-uri nu a mai printat nici magenta.
L-am dus la ultrasunete si nu au reusit sa o faca sa mearga (sa desfunde capul de printare).
Acum mai merge doar Cyan si Negru.

Pot sa mai ii fac ceva sa mearga?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Mar 05, 2009 12:29 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Te rog comunica-ne marca de cerneala care ai folosit-o pentru refill
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
adorian



Data înscrierii: 05/Mar/2009
Mesaje: 5

MesajTrimis: Joi Mar 05, 2009 12:34 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

problema e ca nu stiu exact.
este cerneala dintr-un ciss de la Rastero pentru ip4200 (care nu a mers niciodata bine)
am scos cerneala din bidonase si am incarcat cartusele originale.
si nu era prima reincarcare. fiindca cerneala din ciss era pe ternimate.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Mar 05, 2009 12:54 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imi pare rau dar trebuie sa iti spun ca in afara de cerneala Inktec si Jettec (ma refer la vrac) nu cred ca exista cerneluri fara probleme de functionare...

Rastero nu ti-a furnizat CISS cu cartuse proprii?

Parerea mea este ca ar trebui sa vb cu cei de la Rastero, dupa descriere s-a cam dus capul de printare, e infundat si e infundat bine daca nu a cedat nici la ultrasunete etc...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
adorian



Data înscrierii: 05/Mar/2009
Mesaje: 5

MesajTrimis: Joi Mar 05, 2009 12:58 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ciss-ul a avut cartuse doar ca atunci cand l-am pus nu printa cum trebuie si am pus cartusele originale fara ciss, pe care le umpleam cu cerneala din ciss.

Un cap de printare cat ar costa si unde se gaseste?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Mar 05, 2009 1:00 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1. Nu inteleg atitudinea asta romaneasca, cumperi ceva si desi e nou si nu merge, nu-l tragi de urechi pe furnizor~ Crying or Very sad Trebuia din prima vb cu Rastero, sau ai tu pom care face bani si n-ai avut nici o problema sa sponsorizezi firma aceea?...

2. Un cap de printare e intre 250 si 350 de ron in medie, extrem de scump. Se poate comanda si de la Mediatec Team dar pe mail, nu direct pe site. Pe ce mail, vezi pe pagina de contact a ****mediatec.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
adorian



Data înscrierii: 05/Mar/2009
Mesaje: 5

MesajTrimis: Joi Mar 05, 2009 1:11 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca nu merge desfundat cred ca solutia ar fi alta imprimanta.
probabil 4600.
Un pret mai exact pentru capul de printare pot afla doar daca fac comanda?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Mar 05, 2009 4:20 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

da, solicita pe mail pret si termen de livrare pt cap printare Canon picma ip...si cat e al tau.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
adorian



Data înscrierii: 05/Mar/2009
Mesaje: 5

MesajTrimis: Vin Mar 13, 2009 11:35 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am curatat capul cu solutie de curatat si solutia se scurge la fel prin toate cele 5 canale. Deci nu mai e infundat.
Dar tot nu printeaza galben si magenta.
Credeti ca poate fi din cauza cipurilor, ca nu sunt resetate?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Vin Mar 13, 2009 1:11 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

NU, CU CHIPUL SE VEDE SAU NU DOAR NIVELELE DE CERNEALA, DACA NU SUNT RESETATE ITI STRIGA DISPERATA IMPRIMANTA CA NU FOLOSESTI CARTUS ORIGINAL SI CA VEI ARDE IN IAD DACA NU MERGI SA CUMPERI Twisted Evil , dar scrie de scris.

Acuma, ce sa zic eu?... Poate totusi s-a dus ceva la cartusul acela, eu zic sa iei alta tura de cartuse noi (chiar si compatibile, nu conteaza) si vezi cum merge.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tamas



Data înscrierii: 28/Sep/2008
Mesaje: 70
Locație: Galati

MesajTrimis: Vin Mar 13, 2009 9:27 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca ai nevoie de cap pentru canon pixma ip 4300 am eu unul folosit numai 3 luni dar e in stare buna de functionare.Daca esti interesat o sa-ti dau o adresa sa putem tine legatura.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mausica



Data înscrierii: 16/Dec/2008
Mesaje: 26
Locație: Arad

MesajTrimis: Lun Mar 23, 2009 10:51 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tamas a scris:
Daca ai nevoie de cap pentru canon pixma ip 4300 am eu unul folosit numai 3 luni dar e in stare buna de functionare.Daca esti interesat o sa-ti dau o adresa sa putem tine legatura.

daca nu ai dat capul imi dai te rog un pm cu pret ?
_________________
Sunt praf pulbere fina, si conduc un Focus! Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tamas



Data înscrierii: 28/Sep/2008
Mesaje: 70
Locație: Galati

MesajTrimis: Mie Mar 25, 2009 9:46 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imi pare rau dar l-am dat... Crying or Very sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community