Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

hp f4280 refill

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
kos2188



Data înscrierii: 01/Iul/2009
Mesaje: 3
Locație: constanta

MesajTrimis: Mie Iul 01, 2009 3:38 pm    Titlul subiectului: hp f4280 refill Răspunde cu citat (quote)

sault am cumparat un f 4280 cu cartuse hp 300 vreau sa-i fac un refill k mi s-a termiant tri coloru am inteles k imprianta dupa ce ajunge cartusu la empty zice pass la refill? nu exista o metoda sa resetez cv un program nush? k acum imi pare rau dc se intampla asa mai bine pastram imprimanta veche

va multumesc pt orice sugestie sfat
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Iul 02, 2009 7:41 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Corect, in sensul ca pentru acest tip de cartus nici nu oferim cerneala tocmai din acest motiv.
http://****mediatec.ro/inkjet/1/HP/DeskJet_F_4280.html
Daca stie careva ceva, da si mediatec de baut ca punem pe site cerneala si la asta! Cool
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kos2188



Data înscrierii: 01/Iul/2009
Mesaje: 3
Locație: constanta

MesajTrimis: Joi Iul 02, 2009 8:02 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

dar dc cumpar alt cartus o merge? adik dc iau un cartus din asta care stii voi ca se face refill fara pbl si compatibil la hp f4280 o sa mai am pbl si cu detectia de la imprimanta? eroarea aea ca numai are ink ? va multumesc (imi scuip ziua cand am luat multifunctionala)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Iul 02, 2009 10:00 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1. Nu scuipa ziua in care ai luat multifunctionala, ci intreaba-te de ce nu ai intrat pe acest forum sa ne intrebi e sa-ti iei ca sa poti refila si sa fie totul ok.

2. Intelege ca la linkul pe care ti l-am dat sunt TOATE CONSUMABILELE pentru imprimanta ta. Deci asta inseamna ca NU EXISTA alt cartus care sa "potriveasca". Daca ar exista, ar fi acolo, uite aici de exemplu cum e la alta imprimanta, un DeskJet F 4180:

http://****mediatec.ro/inkjet/1/HP/DeskJet_F_4180.html

Vezi acolo si originale, si compatibile, si cerneala etc, adica tot ce e pt imprimanta aia! In cazul imprimantei tale ti-am dat deja linkul, vezi DOAR cartusele originale. Ce inseamna asta?

Pai inseamna ca pentru imprimanta ta noi avem DOAR cartuse originale, si asta pentru ca NU EXISTA alte cartuse care sa se potriveasca, pt ca daca ar exista, crezi ca nu le-am pune acolo pe site sa vindem si noi mai mult?...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kos2188



Data înscrierii: 01/Iul/2009
Mesaje: 3
Locație: constanta

MesajTrimis: Joi Iul 02, 2009 10:57 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

va multumesc acum ca am ramas cu frumuseea asta asta e astept ca baietzi destepti sa imi faca si mie o bucurie dc aflati(ca aveti mai multe cunostiinte in domeniu va rog frumos dc puteti sami dai un mail cv ) multumesc pt timpul acordat
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Shofa



Data înscrierii: 21/Apr/2009
Mesaje: 50

MesajTrimis: Mie Sep 16, 2009 9:13 am    Titlul subiectului: 300 Răspunde cu citat (quote)

Sa intelec ca imprimanta asta nu inghite cartusele remanufacturate?
Toate multifunctionalele care merg cu 300?
Na daca asa e atunci accept provocarea!!
Am si comandat imprimanta, va tin la curent.

Pace!
_________________
K♠AED
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Sep 16, 2009 10:16 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

N-am zis ca nu inghite, am zis ca nu avem asa ceva.

Adica nu avem compatibile, nici remanufacturate, nu avem nici cerneala si kit de refill.

Ca iei tu si remanufacturezi si-ti merge e alta treaba, iti uram bafta si iti tinem pumnii stransi, foarte bine, intri dupa aia pe forum si ne inveti si pe noi cum si cu ce... si devii erou Laughing , dar Mediatec nu are in oferta asa ceva. Asta era ideea.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Shofa



Data înscrierii: 21/Apr/2009
Mesaje: 50

MesajTrimis: Mie Sep 16, 2009 10:25 am    Titlul subiectului: aha Răspunde cu citat (quote)

Ok. my bad, oricum multifunctionala ii pe "teava" Wink
_________________
K♠AED
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Shofa



Data înscrierii: 21/Apr/2009
Mesaje: 50

MesajTrimis: Lun Sep 21, 2009 8:32 am    Titlul subiectului: F4280 Răspunde cu citat (quote)

Buna dimineata.

Am primit imprimanta, am luat doua empty uri si le am remanufacturat, le am testat si merg ok, doar ca pe imprimanata sunt niste leduri care indica nivelul de cerneala, leduri care nu mai sunt relevante la cartusele remanufacturate.
In schimb totul merge ok

Cerneala folosita:

Color - seria HS6066 de la Inktec.
Black - HU 2000 de la Inktec.

Daca am omis ceva sa mi spuneti!

Doamne ajuta la neamuri.
_________________
K♠AED
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tudor



Data înscrierii: 21/Ian/2010
Mesaje: 133
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Sâm Feb 20, 2010 10:07 pm    Titlul subiectului: cartuse HP 300 Răspunde cu citat (quote)

Pentru cartuse HP 300: http://****mediatec.ro/cauta.php?cauta_string=hp+300&Submit2=Cauta
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community