Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

software contorizare numar pagini imprimante laser

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Mar Sep 08, 2009 9:53 am    Titlul subiectului: software contorizare numar pagini imprimante laser Răspunde cu citat (quote)

ziua buna. exista vreun software pentru a afla cate pagini au fost listate, la un moment dat, cu o imprimanta laser, dupa ce a fost facut un refill(eventual si dupa schimbarea chip-ului, la cele care au chip)? nu este ceva de felul "militie politica" a imprimantei, ci doar curiozitate pentru a vedea cate pagini se pot lista, de ex. de la un refill de 80-140 gr.toner pana la urmatorul refill.ex:pt.imprimante cu cartuse Q2612A, CB436A, P1005 sau pt.imprimanta Xerox phaser3117.multumesc pentru ajutor.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Sep 08, 2009 10:02 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://****czsolution****/
http://****smartcode****/downloads/monitor-printer-page-count.html
http://****fileguru****/O-K-Printer-Viewer-Pro/info

...la repezeala asa, dar sunt multe softuri de acest fel. Unele si gratis.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
volcinsche



Data înscrierii: 10/Iul/2009
Mesaje: 77

MesajTrimis: Vin Sep 11, 2009 8:00 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca aveti timp si nu la repezeala Smile. poate mai scrieti 1-2 gratis.
Multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Vin Sep 11, 2009 9:38 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Auuutch! Dragul meu volcinsche, vrei gratis si nu te descurci?... Ti-am dat softurile, da-i si tu pe google "printer page counter" si mai cauta-le si tu, dupa care vezi ce gasesti pe torente Cool Cool Cool

Desi daca oamenii aia au muncit sa faca un soft e corect sa dai si banu, ce naiba ca nu-i sute de euroi!...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
volcinsche



Data înscrierii: 10/Iul/2009
Mesaje: 77

MesajTrimis: Vin Sep 11, 2009 9:42 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Chiar nu stiu de ce faceti ata morala, daca cineva nu se pricepe si va cere ajutorul trebuie sa ii luati capul?
Nu toti putem fi asa destepti, si cred ca decat sa tinem multa morala, daca stim ceva, sa ajutam pe cei mai putin nestiutori, ca de aceea ne adunam cu totii pe forum, sa ne impartasim cunostintele nu sa ne certam sau ne facem morala.
Multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Vin Sep 11, 2009 9:56 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Auzi, da' n-ai vrea sa nu mai fii atat de sensibil, draga...?!

Ai cerut un soft si ti-am dat link catre trei, pe urma ai zis ca il vrei gratis si mi-am permis tupeul suprem sa te trimit pe google dandu-ti si cuvintele-cheie de cautare, dupa care ti-am recomandat sa cauti pe site-uri cu torente (gen mininova****, torrentreactor**** samd) versiunile postate pe-acolo cu crack si sparte, dar am apreciat ca orice munca a oricui merita platita daca te folosesti de ea!

Sau tu dupa o luna de lucru nu-ti iei banii, de la firma sau de la locul de munca? Ce-ai zice daca in ziua de salar ti s-ar spune ca luna asta nu iai banii? Pai cam asa fac cei care pirateaza, ca ti se pare ca-ti fac morala sau nu asta nu schimba datele problemei.

Oricum, ideea era ca te ironizam un pic dupa ce ti-am dat solutiile, inclusiv cum sa te descurci sa iei gratis softul care normal e pe bani, si tot tu te ataci?...

Si sa stii ca NU ne adunam pe forum sa incurajam piratarea programelor, filmelor samd, asta e in capul tau daca asta intelegi tu prin "a impartasi cunostintele" te inseli profund frate, a impartasi cunostintele nu inseamna a pirata softuri.

Iti urez o zi buna... si ia numara tu paginile cu degetele, sa vezi ca merita sa dai 10~20 de euro pe ceva ce te lasa sa aberezi pe forumuri in timp ce paginile se numara singure...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
volcinsche



Data înscrierii: 10/Iul/2009
Mesaje: 77

MesajTrimis: Vin Sep 11, 2009 10:03 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cine spune sa incurajezi pirateria? Daca sunt si programe free, si le folosesti, inseamna ca esti pirat?
Frumos, dar asta este
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Vin Sep 11, 2009 10:29 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce e free nu e niciodata gratis. Ori are troieni, ori softuri pe langa, ori iti foloseste calculatorul in general in alte scopuri. Exista ieftin, sau scump, dar nu gratis. Crede-ma!... Cool Cool Cool Chiar daca e free...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Vin Sep 11, 2009 10:33 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

...si oricum ce e pe net e cam tot pe bani ref la ce vrei tu, intre 7 si 25 euro, multe softuri.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MariusV



Data înscrierii: 22/Oct/2008
Mesaje: 67
Locație: Urziceni

MesajTrimis: Dum Sep 13, 2009 12:00 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://****karenware****/powertools/ptprnlog.asp
Incearca-l pe acesta e free.

Cool
_________________
Nu forța, încearcă un ciocan mai mare!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
addy0716



Data înscrierii: 03/Feb/2010
Mesaje: 9

MesajTrimis: Lun Feb 08, 2010 9:23 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru un HP DeskJet F2180 are cineva idee de un astfel de soft ca eu am cautat, dar nu am gasit nimic. Si acele soft-uri numara pagine separat alb-nergu si color sau la gramada, ca as vrea sa vad cat poti lista de pe un cartus nou.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community