Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Canon ip1000 agata foile

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Dec 13, 2007 8:32 am    Titlul subiectului: Canon ip1000 agata foile Răspunde cu citat (quote)

lucian a scris:
Am o problema sacaitoare cu o imprimanta canon pixma ip1000. Imi agata foile? ce as putea sa ii fac eu (curata ceva, reglat, stiu si eu) orice sa nu ajung cu ea la reparat.


Nu stiu de ce iti agata foile, probabil ca are cineva vreo idee, dar sigur ti se vor cere mai multe detalii, termenul "agata" fiind prea generic.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ZELE



Data înscrierii: 04/Dec/2007
Mesaje: 72
Locație: arad

MesajTrimis: Joi Dec 13, 2007 10:38 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Una dintre cele mai frecvente probleme canon seria IP este la mecanismul de tragere a hartiei.Uita-te daca atunci cand trage hartia ; o trage drept sau un pic intr-o parte? Daca da atunci una dintre role este murdara sau blocata.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
lucian



Data înscrierii: 03/Dec/2007
Mesaje: 11

MesajTrimis: Joi Dec 13, 2007 5:24 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

o trage intr-o parte si o mototoleste. Deci sa inteleg ca daca desfac imprimanta si curat rola aceea am rezolvat problema?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ZELE



Data înscrierii: 04/Dec/2007
Mesaje: 72
Locație: arad

MesajTrimis: Vin Dec 14, 2007 10:26 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

90 % ca da. Rolele curata-le pe toate cu spirt sanitar. Umezesti o carpa si le cureti usor prin frecare.
Exclamation Exclamation Exclamation ATENTIE Exclamation Exclamation Exclamation
Nu cumva sa bagi rolele in sprit! Numai le stergi usor prin apasare si rotire.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Dec 20, 2007 8:06 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

lucian a scris:
o trage intr-o parte si o mototoleste. Deci sa inteleg ca daca desfac imprimanta si curat rola aceea am rezolvat problema?


pai mai da si tu o veste Mr. Lucian, ai rezolvat problema? Merge?
Ca daca te-a sfatuit prost Zele, sa-i tai dreaq din venituri, da si tu un feedback, sau te-ai agitat doar pana ai primit sfatu' dupa care ne lasi sa murim aici de curiozitate?? Evil or Very Mad Evil or Very Mad Laughing Laughing

Desigur, curiozitatea se refera daca il taiem pe Zele sau nu de la prima de Craciun, asa ca baga iute daca merge acuma scula sau nu, ca Moshu e pe vine frate, sa stiu ce fac! Shocked

semnat:
Imparatu' Magenta Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ZELE



Data înscrierii: 04/Dec/2007
Mesaje: 72
Locație: arad

MesajTrimis: Mar Feb 19, 2008 9:55 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ori a rezolvat omul problema ori ii tare tare suparat pe mine.
Twisted Evil Twisted Evil
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Feb 20, 2008 8:53 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ZELE a scris:
Ori a rezolvat omul problema ori ii tare tare suparat pe mine.
Twisted Evil Twisted Evil


A, no problem, ia uite aici nene:

DOMNU' LUCIAAAAN!!! Daca sfaturile lu' Guru Zele v-au distrus imprimanta, poftiti aici la injurat somitati, e liber, promit sa cenzurez doar unde nici in emisiunea lui Laura Andresan nu se baga decat beeb ok? Laughing

Bine, Zele, ai mai omis ceva..... poate sfatu' dat de tine a dinamitat imprimanta, a explodat si omu' nostru-i partial pe tavanu casei, ce nu e pe tapet sau biblioteca. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community