Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

dungi negre CB435A

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Mihai



Data înscrierii: 23/Dec/2009
Mesaje: 14
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie Dec 23, 2009 10:23 am    Titlul subiectului: dungi negre CB435A Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua. V-as ruga sa-mi spuneti de unde ar putea veni aceste dungi negre , laterale. Este proaspat incarcat si cilindrul nou.Multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
corsar



Data înscrierii: 29/Mai/2009
Mesaje: 58
Locație: iasi

MesajTrimis: Mie Dec 23, 2009 11:17 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

daca intradevar cilindru este nou, inseamna ca nu ti-au scos baietii tonerul rezidual din cartus.....asta inseamna ca nu ti-au schimbat nici lama de stergere
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihai



Data înscrierii: 23/Dec/2009
Mesaje: 14
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie Dec 23, 2009 11:50 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu am facut incarcarea si schimbul de cilindru. Dupa ce mi-ati raspuns am inlocuit lamela de la alt toner care stiam ca merge , am arungat tonerul rezidual dar tot asa merge.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Dec 23, 2009 12:04 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1. Care dungi negre, ca nu ai pus nici o imagine?
Daca nu stii cum se pune, trimitemi-o la iuliu.ciupe-vaida@mediatec.ro si postez eu poza.

2. Posibil ca cilindrul sa fie varza. L-ai luat de la Mediatec Team?

3. Din ce localitate esti?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
corsar



Data înscrierii: 29/Mai/2009
Mesaje: 58
Locație: iasi

MesajTrimis: Mie Dec 23, 2009 12:08 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

in cazul asta sunt 2 probleme
1. cand ai pus rola magnetica inapoi (sper ca nu ai gaurit cartusul) ai curatat bine locurile alea care tin loc de lagar? ai imvartit un pic rola magnetica sa vezi daca stratul de toner e uniform pe ea?
2 de obicei cand se schimba un cilindru se schimba si lama ...conditia sa fie noi amandoua.....
daca se ia o lama folosita ea este roasa dupa forma cilindrului vechi, si cand pui unul nou ramane o distanta microscopica.. Smile intre ia si cilindru, si in acea portiunie cilindru nu e curatat perfect.
rola PCR, adica rola aia din cauciuc care vine in contact cu cilindru, ai curatat-o?
si o ultima intrebare..cilindru sigur e nou sau tot asa ai luat de la un alt cartus un cilindru bun dar folosit?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihai



Data înscrierii: 23/Dec/2009
Mesaje: 14
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie Dec 23, 2009 12:59 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu am gaurit cartusul.Tonerul pe rola magnetica e uniform , dar nu am curatat locurile acelea.Cilindrul este nou Katun.Lamela stergere nu am noua ca nu am gasit de cumparat.Rola de cauciuc am curatat-o. Cand rotesc cilindrul nu ramane toner pe el.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Dec 23, 2009 1:14 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)



Tot n-ai zis de unde ai cumparat piesele, doar nu de la Katun din Anglia...?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
corsar



Data înscrierii: 29/Mai/2009
Mesaje: 58
Locație: iasi

MesajTrimis: Mie Dec 23, 2009 1:50 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am vazut poza.....schimba lama cu una noua si se rezolva
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihai



Data înscrierii: 23/Dec/2009
Mesaje: 14
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie Dec 23, 2009 2:19 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cilindrul e luat de la Romteam.

Multumesc Corsar.O s-o schimb , doar ca nu am gasit sa achizitionez.Stiti cumva unde as putea gasi?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
corsar



Data înscrierii: 29/Mai/2009
Mesaje: 58
Locație: iasi

MesajTrimis: Mie Dec 23, 2009 2:50 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu sunt departe de tine.....asa ca vorbeste cu mediatecar, poate te ajuta el
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Dec 23, 2009 4:38 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Comanda la arad@mediatec.ro azi, de regula maine o ai daca este pe stoc. Asta afli la max 30 min de cand ai lansat mailul. Problema e ca comanda minima = 50 lei, mai gandeste-te ce-ti mai trebuie, toner refill, cilindru, altceva.

Acu... maine nu stiu cum e cu curierii, ca e ajun de Craciun. Da' vezi ca luni se lucreaza iarasi, pana in 31 inclusiv.

Cel mai bine suni maine la 0257 282844 si vb cu Florin Varga, director PR si Marketing, gasiti voi o solutie, ca e descurcaretz el... de-al nostru.

Tot nu stiu, din ce localitate esti?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mihai



Data înscrierii: 23/Dec/2009
Mesaje: 14
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie Dec 23, 2009 4:49 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am trecut la profilul meu Smile Ieri am trimis un mail legat de lamele pe 'bucuresti@mediatec.ro' dar nu mi-a raspuns nimeni. O sa incerc pe adresa ca mi-ai dat-o

Multumesc de lamuriri.
Sarbatori Fericite
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Dec 24, 2009 11:39 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Doar de la Arad se trimit componente si tonere, in general consumabile si piese pt service.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Sâm Ian 02, 2010 3:58 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La multi ani pe 2010! cu cartusul de start la HP P1005 cate pagini se pot lista?si banuiesc virgula ca trebuie luat si un cartus(de rezerva) preferabil unul compatibil(ca pret), nu?multumesc si sa trecem de criza cu bine.toate cele bune si respectele mele.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Ian 04, 2010 7:46 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

habar n-am... nu scrie in documentatie?

Si nu, nu trebuie decat daca vrei sa ai unul tampon la indemana in caz ca se termina celalalt, normal poti refila cel de start fara probleme.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mihai



Data înscrierii: 23/Dec/2009
Mesaje: 14
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Lun Ian 04, 2010 1:31 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din pacate nu am reusit sa scot liniiile din pagina de test de mai sus , chiar daca am schimbat si lamela.aveti vreo idee?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Ian 05, 2010 9:14 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu zic sa schimbi dreaq cartusul ala, e blestemat frate, ce naiba.... La cate i-ai facut, numa' nu l-ai descantat, si daca pui toner + lamela + cilindru + munca + toate alea, iei cartus altul si gata... Ceva nu faci tu acolo bine, dar de la distanta chiar nu pot sa mai zic ce poate fi...

Uite, daca esti curios, dupa ce iei alt cartus (de la mediatec, desigur! Cool ) zi, ca trimit curieru' la tine sa-mi aduca cartusul ala la Arad, il fac eu bucati si-ti spun ce-i baiu' acolo, ok? Pe banii mei toata treaba, nu te costa nimic.

Fii antena cum facem;

Nu comanda cartusul pe site ca te ia Bucuresti la livrare, intra pe mess-ul meu mediatecteam_arad sa vorbim, iti trimit eu cartusul, nu de alta da' sa pot, cu acelasi curier care aduce rambursul, sa aduca si cartusul asta blestemat ok?

Hai, ca m-am saturat de fitele lui! Sunt Ahmed, teroristul tonerelor! I kill you, cartus nenorocoit! I kill you!!! Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mihai



Data înscrierii: 23/Dec/2009
Mesaje: 14
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mar Ian 05, 2010 9:54 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Smile Problema e ca am zeci de tonere cu aceasta problema.Dar am gasit solutia.Am inlocuit rola de cauciuc de langa cilindru (PCR) cu una noua si mege perfect.Acuma caut de unde pot achizitiona acele role
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Ian 05, 2010 10:44 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ai vb cu Florin Varga?

Vezi ca e si pe mess, id vanzarimediatec_arad, intra sa-ti dea pret si termen de livrare daca nu este cumva chiar pe stoc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mihai



Data înscrierii: 23/Dec/2009
Mesaje: 14
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mar Ian 05, 2010 10:49 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

astept raspuns
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Ian 05, 2010 10:51 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

k, deci se rezolva.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community