Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

A aparut chip resetter pentru CLI521/PGI520

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
radu000



Data înscrierii: 05/Ian/2010
Mesaje: 6

MesajTrimis: Mar Ian 05, 2010 7:00 pm    Titlul subiectului: A aparut chip resetter pentru CLI521/PGI520 Răspunde cu citat (quote)

Am vazut undeva (pot sa dau link-ul?) ca a aparut chip resetter-ul pentru CLI521/PGI520 sub denumirea Peach chip resetter.
Stie cineva mai multe, unde si cand apare si pe meleagurile noastre?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Ian 11, 2010 9:32 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deocamdata nu avem nici o veste in acest sens.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
vasia



Data înscrierii: 05/Oct/2009
Mesaje: 2

MesajTrimis: Mar Ian 12, 2010 5:49 pm    Titlul subiectului: A aparut chip resetter pentru CLI521/PGI520 Răspunde cu citat (quote)

http://****youtube****/watch?v=FM6Pfg266Ps
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Ian 14, 2010 12:42 pm    Titlul subiectului: Re: A aparut chip resetter pentru CLI521/PGI520 Răspunde cu citat (quote)

radu000 a scris:
Am vazut undeva (pot sa dau link-ul?) ca a aparut chip resetter-ul pentru CLI521/PGI520 sub denumirea Peach chip resetter.
Stie cineva mai multe, unde si cand apare si pe meleagurile noastre?


Am uitat: da, poti sa dai link.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
radu000



Data înscrierii: 05/Ian/2010
Mesaje: 6

MesajTrimis: Vin Ian 15, 2010 11:33 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://****druckerzwerge-shop.de/Tintenpatronen/Canon/PIXMA/Pixma-IP-4600/Peach-Chip-Resetter-fuer-Canon-CLI-521-PGI-520BK-Patronen::3566.html?XTCsid=1c6b4c8c7b107afbb502af2bd6d7dfcd

http://****diytrade****/china/4/products/6182045/Chip_resetter_for_Canon_PGI-520_220_820_320_CLI-521_221_821_321.html

http://****octopus-office.de/shop/l/c/chips-chipresetter-canonR/

http://****druckerchannel.de/artikel.php?ID=2693&t=news_resetter_fuer_neue_canon_patronen_cli_520pgi_521_ist_da

Si alta varianta cu alimentare prin USB:
http://****druckerchannel.de/artikel.php?ID=2702&t=news_artech_resetter_fuer_canon_pixma_cli_521_pgi_520_verfuegbar
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Sâm Ian 16, 2010 1:58 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Noah, bine, eu speram sa-mi dai pe unu' din RO sa pot sa-i cer oferta de distributie LOL.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
radu000



Data înscrierii: 05/Ian/2010
Mesaje: 6

MesajTrimis: Lun Ian 18, 2010 2:22 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pai intrebarea mea era tocmai daca exista vreo informatie legata de aducerea in RO. Shocked
Pe de alta parte v-am dat o informatie poate aveti voi ca firma (sunteti si importatori din cate inteleg, nu?) vreo posibilitate in sensul asta. Din cate am inteles resetterele astea au fost scoase pe piata in dec2009 iar primele loturi au venit dupa 5 ianuarie, deci cine aduce primul vinde cel mai mult, corect?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Ian 18, 2010 3:48 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu e chiar asa:

1. Importul se justifica daca ai cerere. In acest sens, pe lume o doare-n cot daca se vad sau nu nivelele de cerneala. Avem resettere de PGI-5 CLI-8 de atata vreme pe site si vanzarea e nesemnificativa.

2. Suntem importatori, dar pt repere la care nu avem cerere de minim sa zicem in cazul resetatoarelor 3000 buc, preferam sa luam de la altii care aduc, chiar daca punem 5% adaos, nu conteaza dar sa-l avem pe site.

3. Imagineaza-ti cat de mica e cererea daca importatorii de resetatoare de pana acum (epson-canon) nu au adus inca, e clar ca nu au cui vinde. Chestia cu resetarea e de fapt in mare parte neesentiala, resetatoare cumpara firmele de refill care vor din cauza blazonului sa-i dea acest serviciu clientului in cadrul reumplerii. Si astia sunt poate 20 sau 30 pe zona mea (vest), hai sa fie inca 100 pe restul tarii, deci 130 buc, hai ca mai iau 20 sa am pe stoc si sunt 150 buc - nici o sansa sa fac import la acest cod doar pt 150. Nici pt 1000 nu renteaza.

Dar am intrat in offtopic desigur, cert e ca daca apare azi in Romania ceva ce e si calitativ ok (ca orice jaf nu comercializeaza firma), maine va fi si la noi pe site. PROMIT!

oricum am solicitat info cu AMR (ATA Cool ) mai certe la 2 firme din domeniu,. sa vad ce data scot de la ele, va tin la curent.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
radu000



Data înscrierii: 05/Ian/2010
Mesaje: 6

MesajTrimis: Lun Ian 18, 2010 4:16 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

OK, am inteles, astept vesti. Pana atunci - joc de glezne! javascript:emoticon('Laughing')
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community