Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

refil canon pixma mp 550

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
galmihai



Data înscrierii: 02/Dec/2009
Mesaje: 5

MesajTrimis: Dum Ian 17, 2010 4:22 pm    Titlul subiectului: refil canon pixma mp 550 Răspunde cu citat (quote)

Mi-am cumparat de curand o multifunctionala canon pixma mp 550 si nu stiu daca cartusele ei trebuiesc resetata dupa refil. Va rog sa ma ajutati. Multumesc!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Ian 18, 2010 10:13 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pai, ar trebui daca vrem sa vedem iarasi nivelele de cerneala corecte, dar merge si fara asta asa ca nu-ti trebuie neaparat. Si chiar daca ti-ar trebui, in Romania inca n-a aparut resetator pt cartusele de acest tip.

S-a mai vorbit aici DE ACESTE CARTUSE;
http://****mediatec.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=469
http://****mediatec.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=467

, continua acolo daca mai ai intrebari, MAI ALES CA ACOLO SUNT OAMENI CARE CHIAR AU IMPRIMANTE CARE MERG CU ACESTE CARTUSE DECI AI M MULTE SANSE SA TI SE RASPUNDA DIN EXPERIENTE PROPRII.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
florian-cj



Data înscrierii: 16/Ian/2011
Mesaje: 2
Locație: cluj napoca

MesajTrimis: Dum Ian 16, 2011 12:04 pm    Titlul subiectului: scan canon mp550 (pixma) Răspunde cu citat (quote)

Imprimanta in cauza are si scan; scan-ul nu functioneaza sau are nevoie de un drive special care nu iti este furnizat cu pachetul de conectare la PC? In "Preview" imi vede documentul, scan-ul pare sa fie activ, insa cand ii ceri la pasul "3" scanarea efectiva se blocheaza. Stie cineva ce se intampla, va rog sugerati un mod de a face scan-ul sa mearga; ori alta solutie nu am decat sa merg la magazin inapoi si sa le-o dau de cap. Multumesc anticipat Laughing
_________________
Salve!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Dum Ian 16, 2011 12:31 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din cate ai spus mai sus ai o problema de comunicare. Daca ar fi problema de la scaner ar trebui sa i-ti dea eroare imprimanta. incearca sa scanezi cu un alt program ( Microsoft Word 2003, Acrobat reader profesional, corell draw, Adobe photoshop etc. ).
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
florian-cj



Data înscrierii: 16/Ian/2011
Mesaje: 2
Locație: cluj napoca

MesajTrimis: Mar Ian 18, 2011 11:12 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cissimprimante a scris:
Din cate ai spus mai sus ai o problema de comunicare. Daca ar fi problema de la scaner ar trebui sa i-ti dea eroare imprimanta. incearca sa scanezi cu un alt program ( Microsoft Word 2003, Acrobat reader profesional, corell draw, Adobe photoshop etc. ).


Iti multumesc pentru raspuns. Da,eu folosesc pentru scanare Open Office Org, pentru editare fisiere text.. voi incerca un Acrobat Reader,.. rezultatul e chiar un .pdf daca nu ma insel, nu? Spun asta pentru ca nu sunt in domeniul de hardware, deci sunt un novice Smile
_________________
Salve!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community