Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

DX4450 - tiparire cu benzi orizontale goale

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mcmihai003



Data înscrierii: 31/Mar/2010
Mesaje: 2

MesajTrimis: Mie Mar 31, 2010 10:30 am    Titlul subiectului: DX4450 - tiparire cu benzi orizontale goale Răspunde cu citat (quote)

Buna,

Am un DX4450, achizitionat acum ~ 4 luni care a functionat ok cu cartusele originale.
Dupa aceea s-a consumat cel negru si am cumparat unul compatibil de la Auchan:
http://****mediatec.ro/detalii-Skyhorse/sh-t0711.htm

Imprimanta il recunoaste ok, toate bune, insa la printare alb negru, din loc in loc apar niste benzi orizontale albe de la un capat la altul al paginii, late de aprox 2 mm.
Aceste zone unde nu este printat nimic apar cam din 3 in 3 cm

Prima data i-am dat nozzle check si toate alea insa nimic.
Dupa aceea am crezut ca poate fi ceva mecanic pentru ca benzile erau cu un pas constant si m-am gindit ca o fi ceva mecanic...
Insa am vazut ca daca printez folosind numai culorile (care sunt cele originale) printeaza ok..

Imi puteti confirma ca este vorba de o incompatibilitate a cartuselor?
Sau este o problema a imprimantei?

Multumesc,

Mihai
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Mar 31, 2010 10:39 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cap infundat (cateva duze) la negru.

Solutii:

1. Dus la desfundat firma specializata

2. Solicitat schimbare cartus la Auchan, se duce cartus insotit de pagina de test si ambalaj original + factura in cauza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mcmihai003



Data înscrierii: 31/Mar/2010
Mesaje: 2

MesajTrimis: Mie Mar 31, 2010 11:17 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ok,
multumesc,
voi cauta o firma (desi sunt tentat sa incerc acasa; am vazut ca exista ceva solutii pentru asa ceva)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Mar 31, 2010 11:24 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://****mediatec.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=3&postdays=0&postorder=asc&start=0
Postarea nr 3 - cele 2 metode de desfundare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mausica



Data înscrierii: 16/Dec/2008
Mesaje: 26
Locație: Arad

MesajTrimis: Vin Apr 30, 2010 8:47 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ai aici un video care te poate ajuta http://****youtube****/watch?v=uPMr6AE186s s-ar putea sa repeti procedura de cateva ori, iar daca nu isi da drumul, pui cartusele inapoi in imprimanta si o repeti urmatoarea zi! am testat a functionat si merge si acum! Bafta
_________________
Sunt praf pulbere fina, si conduc un Focus! Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community