Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Cartus PGI-520BK Canon Pixma MP550

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
tony_ghitzu



Data înscrierii: 01/Apr/2010
Mesaje: 4
Locație: Craiova

MesajTrimis: Joi Apr 01, 2010 12:31 pm    Titlul subiectului: Cartus PGI-520BK Canon Pixma MP550 Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua. Am cumparat de curand o multifunctionala Canon Pixma MP550. Mi s-a consumat negrul PGI-520BK. Nu ma pricep la imprimante, si l-am dat cuiva sa il reincarce. Dupa reincarcare, l-am montat, nu mi-a putut citi nivelul de cerneala, dar cu toate astea am putut tipari cateva pagini de proba (la o calitate jalnica). Apoi mi l-a respins si nu am ce sa ii mai fac. Nici scanerul nu mai poate fi folosit.
Am gasit la dvs. in oferta PGI-520BK, atat original cat si neoriginal, si kit de refilare. Ma gandesc sa cumpar pe cel neoriginal + un kit de refilare. Poate fi riscul ca imprimanta sa mi-l respinga? Cerneala din cel neoriginal este la o calitate cat de cat apropiata de cea din cel original? Cartusul original este refilabil?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Apr 01, 2010 1:48 pm    Titlul subiectului: Re: Cartus PGI-520BK Canon Pixma MP550 Răspunde cu citat (quote)

tony_ghitzu a scris:
Buna ziua. Am cumparat de curand o multifunctionala Canon Pixma MP550. Mi s-a consumat negrul PGI-520BK. Nu ma pricep la imprimante, si l-am dat cuiva sa il reincarce. Dupa reincarcare, l-am montat, nu mi-a putut citi nivelul de cerneala, dar cu toate astea am putut tipari cateva pagini de proba (la o calitate jalnica). Apoi mi l-a respins si nu am ce sa ii mai fac. Nici scanerul nu mai poate fi folosit.
Am gasit la dvs. in oferta PGI-520BK, atat original cat si neoriginal, si kit de refilare. Ma gandesc sa cumpar pe cel neoriginal + un kit de refilare. Poate fi riscul ca imprimanta sa mi-l respinga? Cerneala din cel neoriginal este la o calitate cat de cat apropiata de cea din cel original? Cartusul original este refilabil?


In primul rand ca trebuia sa te adresezi firmei (sau acelui CINEVA) care ti-a facut reumplerea. daca ti-a facut ceva tampenii, sa-ti plateasca nene cartusul! Dupa refill e adevarat ca nu se mai vede nivelul de cerneala, dar calitatea printarii este ireprosabila daca se face refill cu cernela Inktec.

Da, poti cumpara compatibil, poti si kit de refill, pot sa-ti dau cand le ai link si la un ficier VIDEO ca sa vezi cum se face.

Dar asta care ti-a facut refill nu trebuie iertat, totusi...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community