Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Waste ink sau E27 la Mp190

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mausica



Data înscrierii: 16/Dec/2008
Mesaje: 26
Locație: Arad

MesajTrimis: Mie Apr 28, 2010 2:43 pm    Titlul subiectului: Waste ink sau E27 la Mp190 Răspunde cu citat (quote)

Salutari! ca sa fiu scurt si la obiect dupa multe cautari am reusit sa ii dau de cap acestei erori de waste ink la mp190, o imprimanta total diferita ca nivel de software decat celelate mp-uri (140, 160, 180, 210) lasati-mi un pm cei care aveti nevoie de ajutor si va trimit mail cu instructiunile de resetare!
_________________
Sunt praf pulbere fina, si conduc un Focus! Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Apr 28, 2010 5:01 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Iti place tie asa sa primesti pm-uri la care sa raspunzi la greu eh? Da' ce-are daca pui aici? Rolling Eyes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
johnPTN



Data înscrierii: 17/Apr/2010
Mesaje: 15
Locație: Medias

MesajTrimis: Mie Apr 28, 2010 5:49 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Scuza-ma Mausica dar sa stii ca nu prea este colegial ceea ce faci tu. Eu stiu de unde ai reusit sa faci rost de metoda de resetare a lui Canon MP190 si cred ca dl Sever nu prea ar fi incantat sa afle cu ce te lauzi pe acest forum. Cred ca cel mai frumos ar fi din partea ta, asa cum de altfel ti s-a si atras atentia, sa pui aici metoda asta de resetare pe care"cu greu ai facut-o rost".
Bafta si sa auzim numai de bine.
_________________
Think. That may solve problems.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ghiocel



Data înscrierii: 28/Ian/2009
Mesaje: 144
Locație: Râmnicu-Sărat

MesajTrimis: Mie Apr 28, 2010 6:55 pm    Titlul subiectului: Re: Waste ink sau E27 la Mp190 Răspunde cu citat (quote)

mausica a scris:
Salutari! ca sa fiu scurt si la obiect dupa multe cautari am reusit sa ii dau de cap acestei erori de waste ink la mp190, o imprimanta total diferita ca nivel de software decat celelate mp-uri (140, 160, 180, 210) lasati-mi un pm cei care aveti nevoie de ajutor si va trimit mail cu instructiunile de resetare!


Bună seara, mausica
..într-adevăr;..ești praf, pulbere fină, conduci chiar un Focus dar te rog să ții cont și de Octavian Goga:
"Sunt fiul acestui neam sărac
Sărmani țărani ce scormonesc pământul..."
..de aceea te rog, încă o dată, să ne ajuți și pe noi cu procedura descoperită de tine.
SĂNĂTATE
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Apr 28, 2010 7:38 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu sariti frate pe el, nu e corect nici asta ... Vrea - bine de bine - ...nu vrea, asta e. Terminati pls cu offtopic ca ma supar si dau delete la tot. Rolling Eyes Twisted Evil Twisted Evil
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ghiocel



Data înscrierii: 28/Ian/2009
Mesaje: 144
Locație: Râmnicu-Sărat

MesajTrimis: Mie Apr 28, 2010 7:59 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mediatecar a scris:
Nu sariti frate pe el, nu e corect nici asta ... Vrea - bine de bine - ...nu vrea, asta e. Terminati pls cu offtopic ca ma supar si dau delete la tot. Rolling Eyes Twisted Evil Twisted Evil


Bună seara, tuturor
SCUZE; SCUZE...SCUZE
..eu sunt cel vinovat. Gândurile au fost BUNE. Așternute pe hârtie însă....am gafat.
SĂNĂTATE
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Joi Apr 29, 2010 9:14 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare.dragilor, nu va mai faceti probleme.intr-adevar, nu e corecta faza cu "pm", daca stii ceva si vrei sa ajuti comunitatea pune frate pe forum.multumiri domnului administrator al acestui forum pentru rabdare si domnului Sever(pentru mptool si pentru procedura de resetare).
mai jos e link-ul catre discutiile despre acest subiect:
http://****copierservice.ro/forum/index.php?topic=502.0
si linkul catre mptool versiunea 1.050:
http://****filehost.ro/967922/Service_Mode_Tools_Version_1_050_rar/
spor la treaba si respecte.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
johnPTN



Data înscrierii: 17/Apr/2010
Mesaje: 15
Locație: Medias

MesajTrimis: Joi Apr 29, 2010 5:20 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imi cer scuze pentru ca eu sunt cel care m-am luat de Mausica si am dat nastere acestor discutii. Asta s-a intamplat pentru ca sunt patit cu un asa zis "coleg" care a obtinut gratis o informatie de pe un forum si apoi incerca sa o vanda pe pm. Nu zic ca si Mausica ar fi facut la fel dar pur si simplu mi-am amintit de faza aceea. Imi cer scuze inca o data.
P.S. Eu as fi vazut mai corect sa se ceara voie adminului sa se posteze un link la o discutie de pe alt forum care rezolva o anumita problema. Era mai corect sau cel putin asa mi se pare mie.
Bafat si sa auzim numai de bine
_________________
Think. That may solve problems.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Vin Apr 30, 2010 8:04 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

GATA FRATILOR, ce naiba, ati luat-o razna uhh.....

DECI:

1. mausica e unul dintre cei mai vechi si mai activi prieteni ai forumului, si daca apartine cuiva greseala, imi apartine mie, ca eu am bagat-o, citez:
Citat:
Iti place tie asa sa primesti pm-uri la care sa raspunzi la greu eh? Da' ce-are daca pui aici?

Si am facut-o pur la misto, imaginandu-mi deja cum se umple casuta lui postala cu solicitari. Deci a fost la misto.
De ce a preferat mausica formula cu pm in loc de postare de link, e treaba lui. (apropo, poti sa ne zici de ce, nu ne suparam! Laughing Laughing Laughing )

2. Oricine poate sa postede orice link, spre orice site, spre orice forum, cata vreme nu e reclama EVIDENTA sau link spre ceva offtopic poate fi impartasit aici, ca sa nu mai spun ca si in cazul in care cineva lauda cu tot dinadinsul un produs anume, tot aia e, nu a fost sters sau banat sau ceva, aici e forumul ORGANIZAT sub egida Mediatec/Cartuseonline, dar nu se vorbeste, Doamna fereste!, doar de noi si produsele noastre!

3. Cu asta incheiem subiectul, daca aveti la acest topic sa spuneti altceva decat tema, faceti-o prin PM, mail, messenger, sms, mms, mobil, orice altceva in afara forumului, pls!

Multumiri anticipate!

Administrator
(adica ala de poate da editare sau delete la orice scrieti!!!)
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mausica



Data înscrierii: 16/Dec/2008
Mesaje: 26
Locație: Arad

MesajTrimis: Vin Apr 30, 2010 8:42 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imi cer scuze de intarziere, dar pentru a da unele lamuriri, nu scuze sau alte lucruri!
1. Am zis pm pentru ca din experienta cu clientii (mai multi sau poate mai putini), am considerat sa dau fiecaruia ca re are nevoie de asta explicatia pe intelesul fiecaruia!
2. Am raspuns greu din lipsa de timp si din varii motive legate de anumite probleme programelor cu bugguri certificate microsoft!
3. Nici unul nu ati spus ca aveti nevoie sau cum se face, ci ati sarit repede cu gura, ma rog, cu tastatura! o seara faina tuturor!
_________________
Sunt praf pulbere fina, si conduc un Focus! Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ghiocel



Data înscrierii: 28/Ian/2009
Mesaje: 144
Locație: Râmnicu-Sărat

MesajTrimis: Joi Mai 06, 2010 5:16 pm    Titlul subiectului: Re: Waste ink sau E27 la Mp190 Răspunde cu citat (quote)

mausica a scris:
Salutari! ca sa fiu scurt si la obiect dupa multe cautari am reusit sa ii dau de cap acestei erori de waste ink la mp190, o imprimanta total diferita ca nivel de software decat celelate mp-uri (140, 160, 180, 210) lasati-mi un pm cei care aveti nevoie de ajutor si va trimit mail cu instructiunile de resetare!


Bună seara, mausica

Echipament: MP190
Defect: eroare E5
Diagnostic: probabil CL38 defect
Acțiune: înlocuit cartuș CL38(refilat) dar tot nu iese din eroare. Încercat procedura de intrare în "service mode", nereușită. Aici m-am oprit și de aceea te rog să mă ajuți cu procedura pentru MP190 de intrare în "service mode", eventual cu o versiune de Service Tool care poate reseta cartușele.
Mulțumesc anticipat.
SĂNĂTATE
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
zzozzo
Site Admin


Data înscrierii: 12/Ian/2009
Mesaje: 324
Locație: Arad

MesajTrimis: Dum Mai 09, 2010 4:47 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu stiu daca e de ajutor sau nu, dar aveti aici bin-ul citit de pe o imprimanta MP-190 nou-nouta (scoasa din cutie).
Teoretic se poate citi si scrie memoria cu MPTool_0.9.6 (atentie, versiunile anterioare nu detecteaza imprimanta).
http://****filehost.ro/994889/mp190nou_bin/
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ghiocel



Data înscrierii: 28/Ian/2009
Mesaje: 144
Locație: Râmnicu-Sărat

MesajTrimis: Lun Mai 10, 2010 1:55 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zzozzo a scris:
Nu stiu daca e de ajutor sau nu, dar aveti aici bin-ul citit de pe o imprimanta MP-190 nou-nouta (scoasa din cutie).
Teoretic se poate citi si scrie memoria cu MPTool_0.9.6 (atentie, versiunile anterioare nu detecteaza imprimanta).
http://****filehost.ro/994889/mp190nou_bin/


Bună ziua, zzozzo
...mulțumesc frumos pentru ajutor.Voi încerca cu EEPTOOL-ul, ...poate reușesc să-i scriu bin-ul de cartușe. În orice caz vă voi ține la curent cu ceea ce am făcut.
SĂNĂTATE
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community