Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

HP 1315

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
udypro



Data înscrierii: 01/Mai/2010
Mesaje: 3

MesajTrimis: Sâm Mai 01, 2010 11:34 am    Titlul subiectului: HP 1315 Răspunde cu citat (quote)

Am desfacut imprimanta hp 1315 pentru a o curata.
Dupa ce am montat-o nu mai functiona.
Cartusele nu se mai plimba si raman blocate in partea stanga.In acelasi timp se aude o haraitura ciudata.Ledul indica eroare.
Pot rezolva singur problema?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Sâm Mai 01, 2010 11:56 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

uhhh... Ai desfacut-o pana la ce nivel? Adica ce ai demontat, si ce ai facut, descrie mai amanuntit. Chiar cu lux de amanunte, pas cu pas, ce ai facut, cum ai demontat, ce ai curatat si exact pasii cum ai montat la loc.

Si poze ar fi ok, daca nu stii cum se posteaza trimite-mi-le pe iuliu.ciupe-vaida@mediatec.ro si le postez eu (dupa ce ai postat descrierea cu detalii a ce ai facut EXACT)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
udypro



Data înscrierii: 01/Mai/2010
Mesaje: 3

MesajTrimis: Sâm Mai 01, 2010 12:16 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am desfacut suruburile si am scos mecanismul.In partea mecanica nu am umblat.Doar carcasa a curatat-o.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Sâm Mai 01, 2010 12:57 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E greu de dat un verdict, dar e limpede ca s-a petrecut, totusi, ceva mecanic acolo. Ceva impiedica carul de printare, dar de la distanta nu am cum sa te ajut...

Din ce localitate esti?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
udypro



Data înscrierii: 01/Mai/2010
Mesaje: 3

MesajTrimis: Sâm Mai 01, 2010 1:28 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

constanta
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Sâm Mai 01, 2010 4:38 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Departe, la Arad as sti la cine sa te trimit.

OK, subiectul ramane deschis, sa vedem ce zic ceilalti prieteni de pe forumul nostru.

Dar il mut la imprimante. l-ai deschis din greseala la "copiatoare - Intretinere, service, trobleshooting".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Joi Mai 27, 2010 12:03 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In partea dreapta a echipamentului ai mecanica de curatare ( un sasiu de plastic negru cu niste perii de cauciuc pe el. Aceast sasiu este angrenat de un ax care intra in mecanica mare a imprimantei ( partea de registratie si transport hartie ). Sub acel sasiu ai sa vezi ca este un brat curbat cu un bolt ( boltul este pozitionat cam in mijlocul zonei de sub sasiul sus mentionat). Ei, acuma intorci sasiul ala micut si ai sa vezi ca are un mic canal pe care ar trebui sa mearga boltul ala mic. Daca nu-l pozitionezi cum trebuie i-ti blocheaza toata mecanica.
Daca asta e ok, te uiti pe carul de printare ( partea in care pui cartusele ) si ai sa vezi in spatele lui ca este o panglica transparenta cu multe dungulite pe ea. Aceasta panglica trebuia sa treaca printr-un senzor optic aflat pe carul de printare. In aceeasi ordine de idei te uiti in partea stanga si ai sa vezi un disc transparent cu aceleasi dungulite ( e fixat pe roata dintata de pe capatul axului central). La fel trebuie sa treaca printr-un senzor optic, aflat pe placa de baza a echipamentului chiar sub el (e cam greu sa nu-ti dai seama cum ar trebui sa intre).

P.S. scuze pentru greselile de ortografie.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community