Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Probleme cu un cartus Lexmark 37

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
M3fisto



Data înscrierii: 06/Mai/2010
Mesaje: 1

MesajTrimis: Joi Mai 06, 2010 3:23 pm    Titlul subiectului: Probleme cu un cartus Lexmark 37 Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua,
in primul rand nu stiu corespondentul cartusului lexmark no37 banuiesc ca e cartus de start dar nu ii stiu corespondentul cartusului normal de folosinta.mentionez ca e color si am o dilema , acest cartus 37 se poate reffila?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Mie Mai 12, 2010 12:44 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare.mai multe amanunte te rog.model imprimanta, cartusul este refilat, este nou, este putin folosit si s-a "uscat"... cu cat sunt mai multe amanunte cu atat te putem ajuta mai bine.din cate stiu, se aseamana cu cele 28 si 29 (ca naravuri, ma refer).cele fara litera A pe ele sunt de tip Return Program (RP) si nu se pot refila;doar cele cu A (37A, 36A, etc) se pot refila.daca nu ai mai refilat cartuse de acest gen, este de preferat sa le duci la un service autorizat din localitatea cea mai apropiata(cartusele cu litera A)pentru refilare. sau vezi aici : http://****cartuseonline.ro/inkjet/1/Lexmark/X_3650.html
sa auzim numai de bine
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Mai 12, 2010 7:45 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se poate refila, ti-a indicat zarzarel corect pagina cu kit-urile de refill (nu lua direct cerneala, ci prima oara trusele, este si acolo cerneala de start, ideea e ca acolo ai atat instructiuni cat si scule pt refill), vezi daca se poate face refill la cele cu care a venit imprimanta pt ca nu exista corespondent la 36 si 37 decat cele cu capacitate mare XL, dar tot 36 si 37.

Dar la fel de bine se poate sa mearga refill si la cele venite in imprimanta, oricum n-ai ce pierde, fa refill si vezi, daca nu merge iti iei altele, eventual mai mari sa faci mai rar refill si... asta e.

Ne tii la curent si pe noi ok?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community